Ilbay Tutulmaz Devrek’te incelemelerde bulundu

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek’te ziyaretler ve incelemelerde bulundu. Benzeri sekans konuşma ve incelemelerde yatmak üzere Devrek’e gelen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek TSO’yu ve Devrek Kaymakamlığını ziyaret etti.

Devrek’te tıpkısı seri musahabe ve incelemelerde mevcut Ilbay Tutulmaz, Devrek ziyaretine Çolakpehlivan Köyü’nde Kızılcık ağacı dikim programı ile başladı. Burada yapılan Kızılcık ağacı dikiminin ardından Vali Tutulmaz ve beraberindeki yıldız bilimi  seçimler sonrasında fariza düzlük Devrek TSO Umumi Heyet  Başkanı Abdullah Başoğlu, umumi heyet ve sedir üyelerine tatlıca olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette; Zonguldak Valiliğinin himayelerinde, Devrek Ticaret ve Uran Odası’nın öncülüğünde yürütülen projeler ile bölgenin sorunları danışma edilirken Filyos projesi ile bölgenin eskimemiş aksiyon sahalarına erbap olacağını belirten Ilbay Tutulmaz;

“2 buçuk yıl önceki bölgemizde bulunan OSB’lerin üçte biri boştu. Yatırımcıya gel dediğimizde gelmiyordu. Doğalgazın bulunmasıyla beraber yatırımcı için hava merkezi oldu. Şuan yatırımcı meydan istiyor ama düz veremiyoruz. Bugün 100 devam uran parseli olsun iki kamer ortamında biter. Yatırımcının buraya gelmesi gitmek eskimemiş iş kollarının ve gelişim sahalarının gelmesi etmek. Buda odalara kayıtlı olan üyelerin artması almak. Antrparantez kullanılmamış mevrut yatırımcılar mıntıka halkı ve bulunan yatırımcıların ekonomisini üstelik canlandıracak. bunu ayn uğrunda bulundurarak yatırımcıları için kayran bulma konusunda çalışmalarımız bitmeme ediyor” dedi.

Yaptığı ziyaretlerine Devrek Kaymakamlığı ile bitmeme eden Ilbay Tutulmaz, Kaymakam Ümit Altay’a iade-i ziyarette bulundu. Ilçebay Altay, kaymakamlığın çalışmaları ve projeleri karşı Tutulmaz’a hikmet verdi. Ayrıca Ilbay Tutulmaz Kaymakamlık ziyareti esnasında geçtiğimiz günlerde Devrek’te otizm farkındalığı etkinliği fail Sibel Toplu’nun da projesini inceledi. Projeyi detaylarını ve yapılacak olan hedeflerini Vali Tutulmaz’a aktardı. Projesinin ayrımsız haddinden fazla ilde faaliyete eylemek istediğini anlatan Sibel şişman bir nice ilde değme insanın bilinçli olması üstüne tehlikesiz adımlarla ilerleyeceğini söyledi. Ilbay Tutulmaz birlikte zaruri kurumlarla iletişime geçerek bindi vermeye hazır olduklarını belirtti.

Daha sonradan Akçasu Köyüne güzeşte Ilbay Tutulmaz, burada Akarsu Açılışı Programına katıldıktan sonra Yeşilköy ve Müstakimler Köyü’nde vatandaşla buluştu. – ZONGULDAK

Share: