İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi lansman tırı 17 ilde sosyal bölük projesini anlatacak

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları haberdar etmek amacıyla hazırlanan tanıtım tırı yola imdi. 14 Teşrinievvel-12 Teşrinisani tarihleri arasında 17 ili gezecek olan tanıtım tırı, vatandaşların sorularına karşılık verecek.

Cumhuriyet tarihinin sunu nazik sosyal göz projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni tanıtmak ve vatandaşların sorularına karşılık vermek amacıyla yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ekim-12 Kasım beyninde 17 ili gezecek olan lansman tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, lansman tırında Dolgun Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla hazırlanan yaşıt daireleri mevhum kaynak gözlüğü ile seyran imkanı buldu. TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler amacıyla başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan benzer daireleri mevhum hakikat gözlüğü ile 360 evre dolaşma imkanı sağlayarak majör benzeri etap attıklarını belirten Direnç, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği için Cumhurbaşkanı yoluyla açıklayan ve Cumhuriyet Altını tarihinin arz şişman toplumsal hane projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin yekpare detayları bakanlığımız ve idaremiz aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde merak ettiği umum sorular idaremiz personeli marifetiyle tekmil titizce cevaplanacaktır. Henüz önceki idaremiz tarafından yapımı tamamlanan örnek dairemiz, sanal ana gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Tekmil planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler hakkında vukuf sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Kasım’a büyüklüğünde namına getirecektir. Rekor müracaat sayısı ile idaremize güvenini gösteren kamu vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza çağırma ediyoruz” dedi.

Mevhum cins gözlüğü ile yaşıt evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı haddinden fazla beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan amacıyla geldim ve böyle benzeri birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Güya doğrudan yerine habbe içindeyim. Herhangi Bir köşeyi, temas noktayı görebilmek çokça hoşuma gitti. Mevhum kök ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye ederim. Benim amacıyla haddinden fazla uygun ayrımsız eş, bol aynı düz kullanımı reşit. Bu projeye elan başvurmadım amma bu deneyimden sonra gezmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: