Kartallı Sivil Defans Ekiplerinden Doğudaki Okullara Müzaheret Eli

Kartal Belediyesi, Kartal Afetle Savaşım Ekibi ve Kartal Facia ve Müstacel Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) gönüllülerinin kuma çalışmasıyla toplanan meslek malzemeleri, Maşrık Küçük Asya’da okuyan öğrenciler üzere yola çıktı.

‘Gelecek Nesillerin Yanındayız” adı verilen projede Kartal’da kâin sivil defans ekipleri, gönüllüler ve arkalama kuruluşları ayrımsız araya geldi. Henüz önceki üstelik bir nice şanlı projede ortak icraat gerçekleştiren ekipler bu misil minik öğrenciler üzere işe koyuldu.

Okul çantaları, kırtasiye malzemeleri ve hikaye kitaplarından oluşan arkalama kolileri Kartal Belediyesi Sivil Defans Uzmanlığı’ndan yola sâdır araçlarla gönderildi.

Kartal Belediyesi’nin ilgilendiren araçlarla taşınan malzemeler, Erzincan Gül Heybet Toraman Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi, Ardahan Göle Arpaşen Köyü Martir Çeri İbrahim Öztürk Ortaokulu, Erzurum Şenkaya Gaziler Köyü Nesimi Akış İlkokulu ve Erzurum Şenkaya Gaziler Nesimi Akış Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere doğrulama edilecek.

Share: