Kato Dağı’nda onlarca canlı futbol aşkı amacıyla yer sahada ter döküyor

– Kato Dağı’nda onlarca dinç ayak topu aşkı için yer sahada arak döküyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yeni açılan spor kulübü sporcu doldurmak üzere çalışmalarına başladı, Ancak çalışmalarını yapabilecekleri bir yer olmadığından topraklı bir alanda elemelere katılarak geçmiş 11 için korkunç uğraş eden gençler halı kayran istiyor.

Beytüşşebap ilçesinde eskimemiş açılan Beytüşşebap Spor Kulübü evvel çalışmalarına başladı. İlçede futbol takımı olmadığından ilk defa maçlara süzülmek amacıyla hazırlık yapan yöneticiler, köylerde aynı aylık aynı çalışmanın ardından seçtikleri 75 genci Sinekli meydan köyündeki düz alanda özlük imkanlarıyla yaptıkları sahada terbiye ve antrenmanlara tabi tutuyor.

Saha kaleleri olmadığından çalılarla meydan yapıp dikenli olan yerleri temizleyip egzersiz yapıp aralarında karşılaşma yapıyor. Pakt yöneticisi Tajdin Adıyaman, imkansızlık ortamında yetişek verdiklerini söyleyerek yetkililere bindi çağrısında bulundu. Adıyaman, “Yıllardır burada benzeri ayak topu spor kulübü açılmamıştı. Kulübümüzü açıp tıpkısı ay içerisinde köylerimizi dolaşıp yetenekli ve futbola aşkı olan gençleri seçtik. Kısaca 76 hayat şu dakika burada antrenörümüz ve yönetimdeki arkadaşlarla beraber topraklı bire bir sahada eğitimler veriyoruz. İlk 11’i çakozlamak için ceht veriyoruz. inşallah ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi olta edeceğiz. Umum yetkililerden destek bekliyoruz. İmkanlarımız bulunmayan, Beytüşşebap’a stat istiyoruz. Gereç eksikliğimiz var. Gençlerde potansiyel var, inşallah Türk sporuna sportmen kazandıracağız” dedi.

Ferhat Dereli isimli gailesiz ise sportmen tevessül etmek amacıyla uğraştığını söyledi. Dereli, “Tek yerden bindi almıyoruz. Burada eğitim veriliyor. Topraklı tıpkı sahada çalışıyoruz. Çok gailesiz kardeşimiz var ama düzlük olmadığı amacıyla zorluk çekiyoruz. Bindi bekliyoruz” diyerek konuştu.

Share: