KAYIP ÜNİVERSİTELİ ÖMER FARUK İÇİN DRONLU ARAMA

ŞANLIURFA’bile, kayıp darülfünun öğrencisi Ömer Faruk Fırat’tan (21) 3 gündür veri alınamazken, güllabi ise bölgede dronla kontrol yapıyor.

Siverek ilçesi Kırkpınar Mahallesi’nde ailesiyle zinde Ömer Faruk Fırat, 3 çağ önceki geceleyin arkadaşlarıyla görüşmek amacıyla evden ayrıldı. Ferasetsiz dönmeyen Ömer Faruk’un ailesi, jandarmaya zayi başvurusunda bulundu. Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2’nci derslik öğrencisi olan Ömer Faruk için bölgede arama çalışması başlatıldı. Bitirmiş ekipleri, dronla dahi kontrol- tarama çalışmaları yürütürken, Ömer Faruk’un yakınları ise mısır tarlalarında kontrol yapıyor.

‘HİÇBİR İZ YOK’

Ömer Faruk’un annesi Emine Fırat, şu asıl büyüklüğünde tek ize rastlamadıklarını söyledi. Oğlunun bulunması için müzaheret talip Fırat, “Oğlum gece saatlerinde hariç çıktı. Tığ da arkadaşlarıyla görüşeceğini düşündük. Dışarı çıktı ve benzeri henüz dönmedi, gelmeyince zaaf ettik ve rastgele yerde aramaya başladık. Tek ize rastlayamadık. 3 gündür gözüme gaflet girmedi. Oğlumun bulunması amacıyla devletten yardım istiyorum” diye konuştu.Share: