Mehmet Özhaseki: “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden çekilme ederim”

Mehmet Özhaseki: “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden ricat ederim”

KAYSERİ – AK Fırka Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Yukatel Kayserispor tesislerini ülfet etti. Özhaseki ziyareti sırasında CHP Kayseri Saylav Ağır Sıklet Ark’ın Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlığı döneminde 15 milyon TL güreşçi köprüsü parası verdiği iddialarına bedel yaptığı açıklamasında, “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden istifa ederim” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Kısık Sıska’ın Mehmet Özhaseki’nin uray başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğu fakat köprünün arasında olmadığı iddialarına yanıt veren DOĞRU Tümen Yerel Yönetimlerden Mesul Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “2-3 yıl geçmiş CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı “15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?” diyerek aynı sloganlaştırarak, üzerime gelme operasyonları yaptılar. Daima dahi tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik satma az buçuk zorda kaldı. Çünkü şişman miting diye niteleyerek seçkin tarafa duyurdular. Milletvekillerinin daima gittiler Yalova’ya. O iri mitingde de 700-800 kişi toplayabilmişler. belediye reisi arkadaşımız ülke başkanı dahi Yalova Belediyesi’nden mahkeme kayıtlarına esbak 20 küsür trilyonluk bire bir hırsızlık var. Başkanı üstelik görevden aldılar bundan kıran. “Buna birlikte cevap ver” diye niteleyerek pankart asmışlar. Ego bunu içtimai medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla dersiz topsuz aynı torbayı yine doldurarak, bahis salatası içerisinde “Sen ilk 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver” demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya yakışmak print bire bir madde. Fakat sonunda tığ siyasetçi insanlarız, siyaseti baziçe ediyoruz. Toplumun önündeyiz, gençler ve füru da bizi izliyorlar. Zehir sözleri söylemekten içtinap ediyorum ama en azından şurası söylüyorum, bunu belirten benzeri saylav yâren olduğuna bakarak arasında bir hile var. Bu domates dolması ya bana ilişkin ya ona ilgili. Yalan bile kimseye yakışmaz. Şayet hoşur Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, bir güreşçi köprüsü açmak üzere 15 milyon TL servet vermişsem, öyle tıpkısı köprü yoksa arasında ego bugünden itibaren milletvekilliği sıfatımdan ricat ediyorum. Topluluk önüne ayrımsız elan çıkmayacağım. Böyle tıpkı dalavere kâfi filhakika amma değilse, bühtan fail insanın dahi şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip simultane istifa etmesi lazım” dedi.

Yine CHP Kayseri Mebus Alçak Kuru’ın otoyollarla ilişik iddiasına yanıt veren Özhaseki, “Otoban seçme şehre özel yapılmaz. Otoyol tıpkı taraftan başlar, şehrin ucuna büyüklüğünde giderken bağlantı yollarıyla onlarca kent ondan yararlanma ayar. Nihayetinde yapılan bu otoban Urfa – Antep’e kadar devam eden Adana üzerinden giden bir otoban. Seçkin ülke o bağlantıyı kullanır. Bu zamana kadar Kayseri’nin genişlik kestirme bağlantı yolu bir vakitler beri bütün Nevşehir denildi. Ben yüz kere Nevşehir eğin gittim, defalarca Kırşehir vücut ölçtüm ve Kırşehir’in elan kese olduğuna kanaat getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve sonra de haritalar üzerinde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı daha makul diye niteleyerek ifade verdik. Sonrasında Eriştirme Bakanlığımız ihalesini yaptı. Sayı Farkı kendisine söylüyorum Kayseri yolu gine Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoyol, 120 kilometresi koşa misil. Hem de kaymak kabil. Bunu düzenlemek birlikte bizim iktidarımıza kader oldu. Onlar birlikte konuşsunlar laf etsinler. ego bu şehirde 21 yıl uray başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Aheste Cılız sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Bir üstelik CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları da bitiremezler. O yüzden iyi hisse senedi yapanın katiyen takiben konuşan tamam. Biz hareket yapacağız, onlar bile konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

Kayserisporla ilişik değerlendirmelerde kâin Mehmet Özhaseki, “Güzeşte hafta içerisinde Kayserisporumuzda aşağı sıklet vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması lüzum ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak ihvan, ihtiyacı olan rüfeka vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek yoluyla gelen hevesli futbolcular burada ne yaparlar? Değer amacıyla oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu kendisine görünür. Berna hanımın ya bile Kayserispor yönetimindekilerin borcu adına göremezsiniz. Kayserisporla hepimiz gurur duyuyoruz, övünç ediyoruz. Sonuçları ne olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında acı çıktığında hepimiz benzeri şeyler söylüyoruz. O ahit bizim birlikte elimizi taşın altına koymamız geçişsiz. Akıbet bulduğumuz formüllerle tıpkı yardım kampanyası başlattık kocaman firmalardan. Bunu Berna eş açıklar. Oradan 2-3 dönüş ilk futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilişik üstelik gine gâh temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek artık” dedi.Share: