Münhal spor okulları başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Gençlik Hizmetleri ve Spor Ofis Başkanlığı’nca planlı ve yıl boyu sürmesi planlanan Açıkça Spor Okulları amacıyla kayıtlar başladı.

Büyükşehir belediyesine ilgilendiren tesislerde seçkin gözyaşı grubundan görme, işitme ve bedensel mânialı can, goalball, futsal, oturarak voleybol, judo, güreş, yüzme, basketbol, çiftteker, tekvando, bocce, mülk tekvando, karate, hentbol, tekerlekli koltuk tenis, masa tenisi, badminton, bukağılık güreşi, para okçuluk kalkmak üzere 19 spor branşında eğitim alabilecek.

Bu çerçevede Degaje Spor Okulları’ndan idrak etmek isteyen sporseverler, Büyükşehir’e ilgili https://forms.gle/maygfwMGKj8b47GM8 genel ağ adresinden müracaat formunu doldurabilecek yahut “0 531 589 30 89” iletişim numarasından araç yaptırabilecek.

Türkiye’de ilk defa şehremaneti bünyesinde Bulutsuz Sporlar Bölüm Müdürlüğü’nü açan GBB, bu bölüm müdürlüğü bünyesinde müşahede, sema, vasıta ve söz yitimi, özel öğrenme güçlüğü, hoşgörülü gelişimsel ve bedenî özürlü bireylerin toplumsal emanet özgür erişimlerinin sağlanması amacıyla hareketlilik gösterirken, benzeri yandan dahi paralimpik oyunlar amacıyla altyapıyı oluşturacak sporcuların yeteneklerine göre yönlendirilmeleri amacıyla çalışıyor.

Gaziantep Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde toplanmış 14 branşta çalışmalarını sürdüren 60 lisanslı paralimpik sportmen, şu anne büyüklüğünde ulusal ve uluslararası şampiyonalarda 30 madalya elde etti. GBB, açacağı Kategorik Spor Okulları ile hem özürlü bireyleri spora yönlendirerek onları sosyalleştirmek hem da Gaziantep’in adını millî ve uluslararası şampiyonalarda duyuracak eskimemiş sporcular keşfetmeyi hedefliyor. – GAZİANTEP

Share: