Mustafa Sarıgül’den CHP’li mebus Gürsel Tekin’in “HDP’ye nezaret verilebilir” sözlerine görüngü istimara

Türkiye Değişim Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle gelişigüzel Karaman M Tipi Mapus uğrunda açıklamalarda kâin TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi adına devlet diyar gezdiklerini ve mahkumlar için af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Zaman af çağrısında bulunduğum 59’uncu ildeyim. Türkiye Değişim Partisi kendisine af talebimiz politik ayrımsız istek değil, ağız ağıza vicdani tıpkı taleptir” dedi.

“AFFET TÜRKİYE’M”

Çağrısıyla ilişik mütekellim Sarıgül, “İçeride birçok çocuğumuz var; babasına, amcasına, dayısına ağabeyine hangi eyvah ki kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve özellikle esnaflarımızın iri sıkıntıları oldu, çeklerini senetlerini ödeyemediler, başlarına şişman teessürat geldi. Gene ülkemizi fark etmek isteyen hasetler, fesatlar, münafıklar ve bitik güçler şuanda gençlerimizi uyuşturucu batağıyla yüz yüze bıraktı. Bir Nice gencimiz uyuşturucu batağına saplandı. O nedenle çocuklar amacıyla affet Türkiye’m, anneler amacıyla affet Türkiye’m, babalar için affet Türkiye’m, sosyal hazar amacıyla affet Türkiye’m” dedi.

“GÜRSEL TEKİN’İN AÇIKLAMASI KENDİ BULUNDUĞU SİYASİ PARTİYİ BAĞLAR”

Aynı gazetecinin “CHP İstanbul Mebus Gürsel Uğurlu’in esbak yaptığı bire bir izah vardı, -HDP’ye vekâlet verilebilir-. Buna Meral Akşener birlikte tıpkı aksülamel gösterdi. Siz bu konuda hangi düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Biz Türkiye Değişim Partisi adına takdir edersiniz kim özge politik partilerin çöz işlerine karışamayız. Gürsel Uğurlu etraflı yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin herhangi bir kademesinde fariza yapmış, ayrıntılı yıllardan beridir da milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Uğurlu aynı açıklama yaptığına bakarak, altı boş bire bir izah olduğunu adisyon etmiyorum. Gürsel Tekin’in açıklaması kişi bulunduğu politik partiyi bağlar. Öz mezun kurulları bunu genişlik dolgunca şekilde değerlendirecektir. “diyerek konuştu.

“AYIDAN YER, AMERİKA’DAN ARKADAŞ GAYRIMÜMKÜN”

“Fransa Cumhurbaşkanın – Yunanistan’ın yanındayız- diye izah yapmasını esefle ve mahzunane karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti namına biz hep komşularımızla barış içerisinde yaşamasını iştiyak fail çok şişman tıpkısı milletiz. Görüyorum kim Fransa Reisicumhur Macron tarihe bakmamış, Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar geçmiş Gaziantep’te nasıl Fransız’a ayrımsız Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a anımsatmak isterim. Macron bile Yunanistan Başbakanı Miçotakis de bilsin kim ayıdan kat Amerika’dan dost olanaksiz. Miçotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin; Türkiye ile arkadaş olmaya baksın. Yunanistan Parlamentosu önüne geldim ve Miçotakis’e hatırlattım. Sayın Miçotakis tığ barış istiyoruz. Siyasa adamları cenk istemez, sulh icap. Sayın Miçotakis Fransa’dan da Amerika’dan bile sana yarar gelmez. Türkiye ile arkadaş olmaya bak” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ RASTGELE TÜRK VATANDAŞI GİBİ DOĞRULUK EDİYOR”

Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda tıpkı özdek söylemesinin akilane olmayacağını belirterek, “Kemal Kılıçdaroğlu 657 az Fehamet Personeli Yasasına göre devletimizde detaylı yıllar fariza yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle, namus anlayışıyla; cumhurbaşkanlığı görevini her Türk vatandaşının kadar adalet ettiği gibi Kılıçdaroğlu bile cumhurbaşkanlığını hak eden isimlerden tıpkısı tanesidir. Namına başarılar diliyorum “dedi.

Share: