Öğrencilere suçtan dehalet yöntemleri anlatılıyor

Erzincan’dahi polis ekiplerince, “Emniyetli Okul Sakıncasız Ati” projesi çerçevesinde kent merkezinde kâin okullarda zatî asayiş ve suçtan korunma yöntemleri ile bala polisinin görevleri konularında hoca ve öğrenciler bilgilendirildi.

Emin Ekol Sakıncasız Gelecek Projesi çerçevesinde, “Polislik Mesleğinin Tanıtımı, Zatî Asayiş, Suçtan Dehalet Yöntemleri, Bala Polisinin Görevleri, Siber Asayiş, Trafik Güvenliği” konuları üzerine Çocuk Idarehane Müdürlüğü koordinesinde; Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Yazıhane Müdürlüğü ile alay malay, Gazi İlkokulunda 85, Ziyalı Gökalp İlkokulunda 37, Munzur Ortaokulunda 100, Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda 155, Erzincan Lisesinde 100 ve Munzur İlkokulunda 140 mektepli ve öğretmene brifing yapıldı.

Öğrencilere verilen eğitimlerde, ferdî asayiş tedbirleri, genel düzenlilik konuları, trafik kuralları ve bildirişim aracılığıyla dolandırıcılık konuları hakkında farkındalık çalışmaları yapılarak hele müptela yararlı maddelerin fert ve topluma zararları, sosyal medya kullanımında özen edilecek hususlar ile 112 Evgin Çağrı Merkezi’nin aranması kadar konularda dahi eğitimler verildi. Antrparantez, kaygılı ve çocukların suçtan korunması üstüne yetişek faaliyetlerinin meslek sezonu boyunca birlikte bitmeme edeceği vurgulandı. – ERZİNCAN

Share: