Okul önlerinde polis denetimi

Erzincan’da polis ekipleri aracılığıyla yetişek ve öğretimin emniyetli bire bir ortamda sürdürülebilmesi için meslek çevresinde başlatılan denetimler sürüyor.

Erzincan Güven Müdürlüğü ekipleri, eğitim bilimi ve öğretimin emniyetli benzeri ortamda sürdürülebilmesi için okul çevresinde yapılan denetimlerde kaknem eşhas üzerinde arama yapılırken, çevredeki kafe, genel ağ kafe, büfeler ve hareket yerlerinde birlikte denetimler gerçekleştirildi.

Ekipler, denetimler çerçevesinde yoldan çevirdikleri gençlerin kimlik sorgulamasını yaptı. Denetimler ve uygulamalar eğitim dönemi süresince okul ile çevrelerinde devam edecek.

Son kendisine yapılan denetimlerde, Cumhuriyet Ortaokulu, İpekyolu Mesleki ve Maharet Rum Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Hacı Mürtefi Atak Mesleksel Ustalık ve Anadolu Lisesi, Martir Ahmet Aytekin Ortaokulu önü ve çevresinde aplikasyon gerçekleştirildi. Meslek çevresinde kâin 16 aksiyon yeri, 116 araç, 7 otopark-bostan denetlenerek 227 şahsın kimlik kontrolü yapıldı. – ERZİNCAN

Share: