Ortaöğretim öğrencileri finalde

Zonguldak’ta “Liseler Arası Gençler Futbol” müsabakalarında Çaycuma Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi finale yükseldi.

Zonguldak’ta Çaycuma, Devrek, Gökçebey bölgesini havi “Liseler Arası Gençler Futbol” müsabakaların yapıldı. Müsabakalarda oynanan ayak topu maçlarında üstünlük sağlayarak kazanan Oktay ve Olcay Yurtbay Küçük Asya Lisesi şampiyon kendisine Zonguldak İl Şampiyonası’na katılmaya adalet kazandı. Çaycuma Oktay ve Olcay Yurtbay Rum Lisesi Zonguldak’taki dömifinal karşılaşmasında Kdz. Ereğli Rum Lisesi ile yapılan maçta 0-0 berabere kaldı. Karşılaşma sonucunda ceza vuruşu atışlarında Çaycuma Oktay ve Olcay Yurtbay Rum Lisesi 4-3 kazanım sağlayarak adını finale yazdırdı.

Beden Eğitimi Öğretmeni Aydınlık Lokanta önderliğinde çalışmalarını sürdüren Oktay ve Olcay Yurtbay Rum Lisesi, 20 Boşluk Salı haset saat 13: 00’da Fener futbol sahasında rakibiyle karşılaşacak.

Şampiyonluk sağlayıcı öğrenciler Çaycuma’da sevinçle karşılandı. 20 Açıklık Salı günü Çaycuma’ya şampiyonluğu getireceklerini belirten oyuncular, herkesi Zonguldak’taki bitiş maçına nida etti. Çaycumalıların ve meslek idaresinin bitiş müsabakasında Oktay ve Olcay Yurtbay Küçük Asya Lisesi’ni desteklemesi bekleniyor. – ZONGULDAK

Share: