Rusya Celal Başkanı Putin’in “bölümsel askeri seferberlik” kararı sonrası ülkeden kaçışlar başladı! İstanbul’a bilet fiyatları absürt seviyelere daha çok

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna savaşında akıbet günlerde dikkat calip gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna ordusu Rusları bilgisiz avlayarak topraklarını bir bir düşüncesiz almaya başlarken, Rusya lideri Putin’i en haddinden fazla kızdıran gelişme ise Luhansk kentine mümasil Bilohorivka adlı köyün dahi, hasis ama sembolik tıpkı zaferle et kafalı alınması oldu.

REFERANDUM KARARI ALDILAR

Mynet’in haberine bakarak, Ukrayna ordusunun bu serencam hamlesi Putin’in kül planlarını bozarken, yaşanan gelişmenin ardındansa Ukrayna’nın doğusundaki 4 ayrılıkçı mıntıka Rusya’ya düşmek amacıyla halk oylaması kararı aldı.

PUTİN KISMİ ASKERİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Acımasız lider Putin, Ukrayna’daki 4 ayrılıkçı bölgenin Rusya’ya katılması üzere plebisit kararı almasının peşi sıra, ulusa seslendi. “Batı ülkemizi namevcut etmeye çalışıyor” ifadesini kullanan Moskof reis, bölümsel askeri seferberlik ilan etti.

İSTANBUL’A DOKUNAKLI İLGİ VAR

Bu gelişmenin peşi sıra Rus vatandaşlarının ülkeden savuşma girişimleri ivinti kazanırken yer çokça gitmek istedikleri ülkelerin başında da Türkiye’nin olduğu öğrenildi. Moskova’dan İstanbul’a bilet fiyatları 30 bin TL’ye kadar çıktığı bilet fiyatlarının dahi rastgele sabık zaman yavaş ilgiden çevre yükseldiği görüldü.

RUSYA’DA SEFERBERLİKTEN KAÇMANIN CEZASI ARTIRILDI

Rusya’de askeri seferberlik görevinden kaçanlar üzere delik cezasının artırılmasına müteveccih kanun tasarısı, Acımasız parlamentosunun alt kanadı Duma’dan geçti. Duma’birlikte akseptans edilen yasa tasarısıyla çeşitli tadilat yapılan tasarıya göre, düşman ordusuna fahri bire bir şekilde teslim olan askerlere 10 yıl, savaşta yağma yapanlara 15 yıl delik cezası verilebilecek. Seferberlik vaktiyle askeri görevden kaçmanın kodes cezası dahi 5 yıldan 10 yıla çıkarıldı.

“DÜNYA GÖRÜLMEMİŞ BİR ÇATIŞMAYA GİREBİLİR”

Sırbistan Cumhur Reisi Vucic de yaptığı serencam zaman açıklamasında “Tıpkı yahut iki kamer içinde dünya, İkinci Acun Savaşı’ndan bu yana yepyeni ayrımsız çatışmaya girebilir. Günindi’nın Rusya ve Çin ile ilişkilerinin kötüleşmesi ve çatışmanın toptan düzeye yayılması çokça olanaklı.” ifadelerini kullandı.Share: