Samandağ Şehremini Eryılmaz, İç Küçük Asya Belediyeler Birliği’nden Koca İsimleri Ağırladı

Hatay’a gelerek aynı seri temasta mevcut Yenimahalle Şehremini ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar, Odunpazarı Belediye Reisi Kazım Kurt ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Umumi Sekreteri Sağ Çoruk, Samandağ Şehremini Yâren Eryılmaz’ı ülfet etti.

İlk evvel Samandağ Belediyesi’ne gelerek Başkan Eryılmaz’ı makamında müzakere eden misafirler, elan sonra Başkan Eryılmaz ile alay malay Samandağ Belediyesi vasıtasıyla Türkiye’de ilk kez Samandağ’da kurulan Gastronomi Köyü’nü, Vakıflı Köyü’nü ve Vakıflı Mahallesi’ndeki Vakıflı Meryem Ana Kilisesi ile Hıdırbey Mahallesi’ndeki Musa Ağacı’nı, Hz. Hızır Türbesi’ni ve Atatürk Kıran Parkı’nı gezdiler.

Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar ve beraberindeki astronomi, ilçeye kazandırılan Atatürk Deniz Boyu Parkı’nı ve Gastronomi Köyü’nü çokça beğendiklerini dile getirdiler.

Samandağ Belediye Reisi Bacanak Eryılmaz, içtimai medya hesaplarından ziyaretle ilişkin yaptığı açıklamada, “Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Küçük Asya Belediyeler Birliği Başkanı sayın Fethi Yaşar ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Reisi sayın Kazım Kurt, eşleri ile gelişigüzel bizlere zarafet ziyaretinde bulundular. Değerli misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan bahtiyarlık duyduğumuzu tercüman olmak istiyor, kendilerine iri ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Share: