Şarki Anadolu’daki 7 ilde “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” etkinliği yapıldı

Maşrık Rum’daki 7 ilde, İçişleri Bakanlığınca mevki genelinde “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Polis Amca İlköğretim Okulu uğrunda yapılan uygulamada, Vali Okay Memiş, İl Itimat Müdürü Levent Tuncer, İl Güllabi Komutanı Albay İlker Balkır, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ve öğrenciler muvakkat geçidini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle kardeşçe eden Memiş, gidiş geliş kurallarının önemine meni ederek öğrencilerle yoldan sabık sürücülere bu kuralların kayran aldığı risale verdi.

???????Memiş, burada yaptığı açıklamada, sürücülerin eğreti önceliği uygulamasına arada sırada uyma etmediğini gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kurala uymamız gerekiyor ama ne efsus yeterince uymadığımızı görüyoruz. arada bir yaya geçidinde durarak yayaya defa veren araçlara arkadan mevrut eksantrik bir otomobilin çarptığı anları bile gördük. Bu farkındalığın artması amacıyla yapılan izlence çok durumunda benzeri uygulama. Bu farkındalığı beş çağındaki evlatlarımıza vermeye çalışıyoruz.”

Ardahan

Ardahan’daki izlence, Kazım Karabekir Caddesi’nde 23 Gücük Ay İlkokulu uğrunda yapıldı.

Programda sâri geçitlerini öğrencilerle boyayan Vali Hüseyin Öner, “Kampanyamız ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’. Tığ da bunu infaz etmek ve bu farkındalığı ihdas etmek için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılanlara teşekkürname fail Öner, öğrencilerle kardeş kardeş edip çikolata izaz etti.

Öner, sürücülere ise trafikte sâri önceliğine ilişkin farkındalık ihdas etmek için bazı broşürler dağıttı.

Tunceli

Tunceli’birlikte birlikte Vali Mehmet Ali Özkan’ın katılımıyla Atatürk Mahallesi’ndeki 15 Orak Ayı Bulvarı’nda yolcu geçidi boyama etkinliği düzenlendi.

Uygulama kapsamında kentteki esas arterler ve caddeler ile meslek çevrelerindeki bulaşan geçitlerinde kırmızı çizgiler çizildi.

Vali Özkan, trafikte eğreti önceliğinin oluşturulması üzere sürücülerle arkadaşça ederek, onlara mütenevvi hediyeler verdi.

Kars

Kars’ta üstelik Vali ve Belediye Başkanvekili Türker Sahipsiz’ün katılımıyla Cumhuriyet Altını Meydanı’nda aktiflik gerçekleştirildi.

Bikes, beraberindeki İl Güvenlik Müdürü Zor Sağdıç, İl Kurnaz Komutanı Miralay Hıdır Ayçiçek ile sürücülere kurallara uymaları üstüne uyarılarda bulunarak broşür dağıttı.

Yoldaki arızi geçitlerini öğrencilerle kırmızıya boyayan Fakir, trafikte yayalara evleviyet tanınmasını istedi.

Iğdır

Iğdır’birlikte birlikte Ilbay ve Uray Başkanvekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, İl Güllabi Komutanı Albay Nejdet Yağız, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, Milli Yetişek Müdürü Mal Aktif ve öğrencilerin katılımıyla aktiflik düzenlendi.

Kurtuluş İlkokulu önündeki etkinlikte öğrenciler ellerindeki Türk Bayrağı ve mütenevvi dövizlerle okullarının önündeki geçici geçidine yürüdü.

Etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar sâri geçidinin evvel şeridini kırmızıya boyadı.

Sarıibrahim, öğrencilerle arkadaşça edip gidiş geliş kurallarının önemine belen etti.

Ağrı

Ağrı’daki aktiflik ise Şemsi Türkmen Küçük Asya Lisesi önünde mevcut sâri geçidinde yapıldı.

Ilbay Osman Varol, İl Inanma Müdürü Nihat Ilgi ve İl Milli Yetişek Müdürü Hasan Kökrek ile ellerinde Türk bayrakları olan beş öğrencilerine gidiş geliş kurallarıyla ait türlü broşürler dağıttı.

Etkinlikte öğrencilerle geçici geçidini boyayan Varol, yayaların trafikte önceliği olduğunu ve alelhusus ekol bölgelerinde sürücülerin daha titiz olması gerektiğini söyledi.

Polis ekipleri birlikte çocuklara düdük armağan etti.

Erzincan

Erzincan’birlikte ise Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Şehit Bitirmiş Uzatmalı Çavuş Fırat Kılıç İlkokulu önünde meydan alan arızi geçidinde etkinlik yapıldı.

Ilbay Mehmet Hırsızlık, etkinlikte öğrencilerle ayrımsız süre gidiş geliş kurallarına ilgili dostane ederek, geçici geçidini boyadı.

Etkinlikte polis güçleri ve cingöz ekipleri da öğrencilere boyama kitabı ödül etti.

Share: