Saylav Aksal, yetişek desteği ve darı kurum fiyatına ilgili izah yaptı

TBMM Avrat Ayvaz Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve SELIM Öğür Edirne Mebus Fatma Aksal, kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği konulara ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aksal, yaptığı kayıtlı açıklamada, istihdam hedeflerine vurmak amacıyla Müşavere Bilgelik Sistemi’nin devreye alındığını ve üniversiteden mezun olan gençlerin kamu ile hususi sektörde hisse senedi bulabilmelerini bulmak için kariyer merkezlerinin kapasitelerini güçlendireceklerini belirtti.

Aksal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, Arazi Mahsulleri Ofisinin hasat dönemi andıran mısır hava fiyatını destek aut ton başına 5 bin 700 lira namına uygulayacağını duyurduğunu rapor etti.

Gençlerin eğitimine arkalamak amacıyla bu sene öğüt kitaplarının birlikte apotr kaynakların dahi ücretsiz kendisine okullarda öğrencilere sunulacağını tamlayan Aksal, şunları kaydetti:

“Az Daha 130 milyonu bulan koruyucu esas tutarı ile eğitim bilimi desteklerimiz bitmeme ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, siftinlik tamirat, atölye gibi bütçeleri bu sene aracısız okullara gönderdi. Katışıksızlık işlerinde çalışacak 60 bin hayat okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar. Koca durumu kabilinden nedenlerle özür tayinine başvuran öğretmenlerimizin talepleri ağız ağıza karşılandı.

Tüm alanlarda yaptığımız reformlar dünyamızın tahakküm zamanlardan geçtiği bu süreçte faal Türkiye’yi mensur yolunda inşallah bizi hedeflerimize anında ulaştıracaktır.”

Share: