Şehit Piyade Üsteğmen Erkuş, memleketi Malatya’da sonuç yolculuğuna uğurlandı

El Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş’un cenazesi, memleketi Malatya’da toprağa verildi.

Şehit Erkuş (28) amacıyla Malatya Kent Mezarlığı Mezarlık Camisi’nde planlı cenaze törenine ailesi, Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Yanık, Milli Defans Nazır Yardımcısı Şuay Alpay, Malatya Valisi Hulusi Delicesine, YANLIŞSIZ Fırka Malatya milletvekilleri Öznur Kötürüm, Bülent Tüfenkci, Ahmet Şarap ve Kağan Kahtalı, 2. Kargaşa Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazının peşi sıra şehidin naaşı, askerlerin omzunda taşınarak bütünüyle arabasına konuldu.

Vekil Yanık, şehidin annesi Suna Erkuş ve Saylav Öznur Çalgın ile dal kolalama girerek bütünüyle arabasının takiben yürüdü. Üzüntülü, şehidin annesi Erkuş’u avunç etti.

Kız kardeşi Serpil Erkuş da şehidin üniformasını giyerek bütünüyle arabasının uğrunda kucağında abisinin fotoğrafını taşıdı.

Şehit Üsteğmen Erkuş’un naaşı Malatya Şehitliği’nde defnedildi.

Share: