SELIM Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

DÜRÜST Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Veladet Derya’nın sözlerine ait, “Kıbrıs’ta çıkacak ayrımsız neymiş Türk mebus, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye birlikte böyle sakametli yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki benzeri otelde “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin hemencek 2023’e akıllıca girdiğini, bütün beraber sahada olduklarını söyledi.

AK Fırka’nin milletin içinden çıkan, millet marifetiyle kurulan ve milletle gelişigüzel ülkeyi dümen fail aynı tümen olduğunu vurgulayan Demiröz, “SELIM Öğür, 12 milyon üyesi ile dünyanın en nazik sivil sosyete kuruluşudur. YANLIŞSIZ Öğür, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana alelhusus madun dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri kademe aldık, bunlarla ait seçim hazırlanacak. Mail zamanda TBMM’de yasalar hemencek çıkarılacak.” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete birlikte yılbaşında ikinci dönemdeki pahalılık farklarını birlikte arttırma ederek beklenenin üzerinde bir misil açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde ayrımsız bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz yerine bile sunma balaban bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üstünde bulunduğu tıpkı talih olduğuna dikkati çekici Demiröz, şöyle konuştu:

“Ayrımsız tarafta Güneydoğu, tıpkı tarafta Orta Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere büyüklüğünde nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği elbet organizasyon ettiğine şahit oldum. Savaş bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bilcümle dalavere ve aldatmayla bu hale getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek tıpkısı derdi yok. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye ayrımsız problemi var. PKK’yı kuran da muhtemelen, DEAŞ’ı kuran bile mahsus, şu anda onlara silah veren bile mahsus. Birini alıyor, birini veriyor. Bütün amaçları Türkiye’yi aynı sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul kadar aynı ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon ekü borcu olan ve kişi mütekait maaşını ödeyemeyen bire bir mevki. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’dahi hareketli insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri geçişsiz. Yunanistan dahi Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta hamiş benzeri sanki Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye birlikte hakeza ucuz yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve YANLIŞSIZ Fırka Trabzon Milletvekili Ilkbahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan sonradan Çorum Belediyesini müzakere etti, milletvekilleri de ilçelerde programlara katıldı.

Share: