Sonuç zaman haberi… İyi Öğür Kayseri İl Başkanı Ataman: “Kayseri Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin AKP ve MHP’li Üyeleri Ankara’yı Örnek Alıp Suya İndirim Önergesi…

İYİ Öğür Kayseri İl Başkanı M. Sebati Ataman, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP’nin su tarifesinde yüzde 50 tenzilat yapılmasına ilgili önerisinin MHP’nin desteğiyle fikir çokluğuyla kabul edilmesine ait “Deminden zül ediyorum; öncelikle Kayseri Büyükşehir Meclisi’nde mevcut AKP’li ve MHP’li sedir üyeleri, Ankara Büyükşehir Meclisi üyesi AKP’li ve MHP’li Sedir üyelerini emsal alarak ilk divan toplantısında suya yüzde 50 indirim yapılması için takrir verecekler mi” diyerek sordu.

İYİ Tümen Kayseri İl Başkanı M. Sebati Ataman, Ankara Büyükşehir Uray Meclisi’nde AKP ve MHP’lilerin oylarıyla su tarifesinde yüzdelik 50 iskonto yapılması kararıyla ilgili yazılmış açıklama yaptı. Ataman’ın açıklaması şöyle:

“Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin bu ayki evvel toplantısında, sabık kamer Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Tehlikeli tarafından veto edilen ‘akarsu tarifesinde yüzdelik 50 iskonto yapılmasına’ ilişkin önerge tekrar akseptans edildi.

“AKP VE MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ KAYSERİ’DAHI BIRLIKTE SUYA İNDİRİM ISTEK EDECEKLER Mİ?”

Deminden alçalma ediyorum, öncelikle Kayseri Büyükşehir Meclisi’nde mevcut AKP’li ve MHP’li Divan üyeleri Ankara Büyükşehir Meclisi üyesi AKP’li ve MHP’li Divan üyelerini emsal alarak ilk meclis toplantısında suya yüzde 50 tenzilat yapılması üzere takrir verecekler mi? Büyükşehir Uray Başkanlığına namzet olduğu dönemde, ‘Allah’ın suyuna da mı mal verilir’ diyen Şükrü Karatepe, demincek külliyede danışman onun bir zamanlar söylediği bu sözün gereğini namına getirecekler mi? Vatandaşımızı düşünüyorlar ise bilfarz emlak vergilerinde, Site paketlemek fiyatlarında, ulaşım ücretlerinde, tablo vergilerinde tenzilat yapılması için bir teklif verecekler mi? Yoksa Büyükşehir Şehremini sayın Memduh Büyükkılıç tekrar ‘he da gitsin’ mi diyecek.”

Share: