Suçluların ensesinde olan eller, bu nöbet hastalar üzere soy açtı

Bolu’da benzeri araya gelen eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, antipatik kış günlerinde ihtiyaç sahipleri ve hastalara iflah olması üzere tarhana çorbası hazırladı.

Gölyüzü Mahallesi’nde Kızılay Bolu Büro Karı Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın evinin bahçesinde tıpkısı araya gelen kadınlar, çorba cereyan etmek üzere hazırladıkları tarhanaları tek tek örtülerin konusunda sererek kurumaya bıraktı. Benzeri zamanda cins açan karı polisler ve Kızılay gönüllüleri, yaptıkları ürünleri belirlenen gerekseme sahiplerine dağıtacak.

“Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak hazırladık”

Kızılay’ın iyilik konusunda kurulduğuna değinen Ünsal Toylan, “Kızılay herkesin bildiği üzere içerisinde iyiliğin olduğu, gerekseme sahiplerinin yanında kayran aldığı benzeri alım. Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak yaptığımız tarhanayı ihtiyaç sahiplerine şita günlerinde deruni içsinler, çocuklarına içirsinler diye niteleyerek bire bir aktiflik düzenledik. Itimat kadın personellerimizin de desteğiyle çok domuzuna tıpkısı düzenleme yaptık. Sağlıklı olsunlar bizleri kırmadılar. İnşallah yaptığımız tarhana çorbası sunturlu yerlere ulaşır, hastalarımıza şifa olur. Yaptığımız tarhanaları ihtiyaç sahibi kişilere ulaştıracağız” dedi.

“Kızılay’a hepimizin bindi olması gerekiyor”

Etkinliğe katılan İl Güven Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Hırslı Aksoy, “Kızılay’a sosyete olarak hepimizin bindi olması manen gerekiyor. Bolu Kızılay teşkilatı, haddinden fazla fedakar insanlardan oluşan benzeri kol. Bizim Bolu’da inanma umumi müdürlüğüne ilişkin polis eşleri derneğimiz de var. Kendileri ile görüştüğümüzde hem eş personelimizle hem üstelik polis ailelerimizle yanlarında olduğumuz tabir ettik. Bundan ahir herhangi bir etkinliklerinde bile amiyane gönülden yanlarında olmayı istiyoruz. Bu çerçevede katkımız olabiliyorsa çokça mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: