Tezevvüç Etmek isterken 131 bin lira dolandırıldı

Yozgat’ta evlilik vaadiyle benzeri kişinin 86 bin liralık değerindeki ziynet eşyasını ve 45 bin teklik antet parasını alarak dolandıran ecnebi tabiiyetli 2 münasebetsiz, Kayseri’birlikte yakalandı.

Aydıncık ilçesine tutkun Dereçiftlik köyünde durma eden Ü.S., iddiaya göre Ankara’de dünyaevi için irtibata geçtiği ecnebi uyruklu kadını, kardeşi ile alay malay köyüne getirdi. Dünyaevi vaadiyle Ü.S.’den 45 bin teklik antet parası istenirken, 86 bin teklik da neymiş geline 3 nüsha bilezik, 3 sayı yüzük oyunu, bir çift küpe, tıpkı sayı kolyeden oluşan bezen eşyası ve cep telefonu alındı.

Bir süre sonraları güya gelinin kardeşi olarak tanıttığı adamla araca binerek köyden kaçtığını gören ve dolandırıldığını anlayan Ü.S. durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Ü.S.’nin durumu bildirmesi üzerine Çekerek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince mesai başlatıldı. Cingöz ekipleri 2 şüpheliyi aynı periyot içerisinde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yakaladı. Şüphelinin üzerinde dolandırılan Ü.S.’ye ilgili bezen eşyaları, cep telefonu ve tıpkı tutar servet ele geçirildi.

Gözaltına alınan ecnebi tabiiyetli şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldıkları mahkemece adli arama şartı ile başıboş bırakıldı.

Şüpheli şahısların henüz geçmiş bile Sivas’ın Şarkışla ilçesinde benzer bir ayyarlık olayına karıştığı ve arandıkları öğrenildi. – YOZGAT

Share: