TİMAV 10. Anadan Görme Hikaye Yarışması’nın kazananları ödüllendirildi

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ile Selçuklu Belediyesi hisse senedi birliğinde planlı 10. Geleneksel Hikaye Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

TİMAV Umumi Başkanı Ecevit Sahipsiz, Selçuklu Kurultay Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, yarışmaya 50’den fazla şehirden 600 hikayenin geldiğini söyledi.

Önemli projelerle imam hatiplilere bakım etmeye mücahede ettiklerini rapor fail Gariban, “İmam hatip nesli saraka tohumlarını insanlığın gönüllerine eken tıpkı nesildir. Bayram tohumdur, tarlası gönüllerdir. Kaynağı inançlar, kültürler, değerler ve fikirlerdir. Yavru ekmeye, temas alanda olduğu kadar bitmeme edeceğiz.” dedi.

Selçuki Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı üstelik organizasyona 10 yıldır destek verdiklerini, bundan dünya bile bahtiyar olduğunu vurguladı.

Yarışmaya öğrencilerin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Pekyatırmacı, “Türkiye hem coğrafyasında hem hep dünyada önder ülke olacak. Şef ülkenin gençleri, reis ülkenin kurucuları de inşallah sizler olacaksınız. Biz ikinci yüzyılda lider ülkeyi, lider Türkiye’yi sizlerle beraber düz yazı edeceğimize inanıyoruz ve sizlere sonuna kadar güveniyoruz.” diyerek konuştu.

Yarışmada birinci olan Rabia Yılmaz, ikinci olan Ayşegül Saika ve üçüncü olan Sudenaz Çelik ile dereceye giren değişik öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, SELIM Parti Konya Mebus Orhan Erdem, Necmettin Erbakan Darülfünun Rektörü Prof. Dr. Toplama Pek, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Melik Özer, Konya İl Milli Yetişek Müdürü Hedef Yiğit ile çok sayıda mektepli katıldı.

Share: