Trakya Üniversitesi’nde mektepli kayıtları başladı

Trakya Üniversitesi’nde öğrenci kayıtları başladı.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Balkan Kurultay Merkezi’nde oluşturulan kayıt merkezini gezerek işyar personel ve taşıt üzere gelen öğrencilerle kardeş kardeş etti.

Kırbıyık ve Tabakoğlu, ebeveynleri üniversite personeli olan Meriç Aktoprak, Nazlı Beşyıldız ve Burak Güncan’ın kaydını yaptı.

Kayıt sonrası gazetecilere açıklama eden Kırbıyık, Trakya Üniversitesi’nin Türkiye’nin güzel üniversitelerinden olduğunu söyledi.

Bu sene, 8 bin 800 öğrencinin araç yaptıracağını, arsıulusal öğrencilerin bile bu sayıya ekleneceğini belirten Kırbıyık, “Gelen öğrencilerin heyecanını kabullenmek istedik. Evire Çevire aynı mücahede ortamı oluşuk. Bire Bir yandan e-büyüklük üzerinden elektronik ortamda birlikte vasıta işlemleri yapılıyor. Bire Bir kısım öğrencimiz yüz yüze pusat yaptırmayı yeğleme ediyor. Edirne sunturlu tıpkı şehir. Öğrencilerimiz domuzuna tıpkı şehirde öğrencilik hayatlarına devem edecekler. Bizler üstelik onların burada yetişek öğretim faaliyetlerine fena hâlde bire bir şekilde devam edebilmeleri amacıyla elimizden gelen rastgele soy desteği vereceğiz.” diye konuştu.

Rektör Tabakoğlu dahi Edirne’nin 40 bin öğrenciyle faal tıpkısı kent haline geleceğini belirterek Vali Kırbıyık’a katılımı için teşekkür etti.

Çocukları Trakya Üniversitesi’ni kazanan üniversite personeli bile taşıt heyecanı yaşadı.

26 yıldır Trakya Üniversitesi’nde çalıştığını belirten Feridun Güncan, oğlu Burak Gürcan’ın tababet fakültesine ikincilikle girdiğini, yıllardır çalıştığı hastanede oğlunun tababet öğrencisi olmasının kurum verici olduğunu belirtti.

Burak Güncan birlikte istediği bölümü kazandığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Öğretim Yardımcısı Dr. Seyfi Aktoprak da Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nü kazanan kızı Meriç Aktoprak’ın görev yaptığı üniversitede eğitim bilimi alacak olmasından bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

E- büyüklük üzerinden kayıtlar 24 Ağustos’ta, yüz yüze kayıtlar bile 26 Ağustos’ta sona erecek.Share: