Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. kıç yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. ayak yarışları Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun cıvıltı programında düzlük düzlük ve rahmetlik Mutlak Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Başlangıç anısına düzenlenen yarışlar, Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Rutubet Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sportmen katılıyor.

Türkiye Motor Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, AA muhabirine, Rutubet’deki bu alanın federasyon namına en fazla çekicilik duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet eden tıpkı parkur olduğunu dile getiren Uçan, “Burada aileleri eliyle desteklenen yüzde 15’in üstünde yavru ve tendürüst sporcularımız, yavrularımız öz kategorilerinde milli sportmen olabilmek için gerçekten yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında olta edecek ati nesilleri yetiştirmeye bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Uçar, elçi sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden ufuk teşekkürname etti.

Milli sportmen Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa özellikle doğmak amacıyla bir nice ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve ödül töreninin ardından sona erecek.Share: