Uluslararası Perre Konferans Çalıştayı sona erdi

Adıyaman’bile planlı 2. Arsıulusal Perre Musahabe Çalıştayı’nın kapanış töreni gerçekleştirildi.

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) vasıtasıyla kombinasyon edilen, Hars ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve GAP Toprak Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde planlı 2. Uluslararası Perre Nutuk Çalıştayı sona erdi.

ADYÜ Rektörlük Konferans Salonundaki törene ADYÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Topluluk Şikeste, çalıştayın Genel Koordinatörleri ADYÜ Iyice Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay, Öğr. Gör. Büşra Kuruçay, gelgel müdürleri, STK temsilcileri, Darülfünun akademik ve yönetsel çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Birbirinden mülevven görüntülere fon olan çalıştayın kapanış töreni Perre Antika Kentte ADYÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Marifet Birimi Sorumlusu Mustafa Polat, Adıyaman Belediyesi Foto Servisi Sorumlusu Mehmet Emin Karadağ ve foto sanatçısı Musa Gürbüz’ün objektifine yansıyan birbirinden pir fotoğraflardan oluşan sinevizyon gösterisi ile başladı.

Sinevizyon gösterisinin peşi sıra ADYÜ Oran Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Toptaş yoluyla “Piyano ile Muhabbet” adlı saz dinletisi gerçekleştirildi. Gösteride “Dostum Dostum”, “Ruhumda Sızı” ve “Böyle İkrar İlen” adlı asar piyano ile seslendirildi. Törenin kapanış konuşmasını ADYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halk Şikeste yaptı.

Prof. Dr. Münkesir, “Haddinden Fazla domuzuna tıpkısı etkinliğin sonuna geldik. Çalıştayımızda çok pir etkinliklerimiz oldu. Bunların gerçekleşmesinde nazik emekleri olan insanlar var. Özellikle Öğr. Gör. Büşra Kuruçay ve Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay başlamak üzere Adıyaman Üniversitesi Evire Çevire Sanatlar Fakültesi Öğretim elemanlarına, akademik ve yönetimsel çalışanlarımıza, öğrencilerimize, sponsorlarımıza, matbuat mensuplarımıza, katışıksızlık personelimize, çaycımıza çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bire bir kusurumuz olduysa affola. Sanatçılarımıza dahi ayrı ayrımsız ayraç açarak, Adıyaman’a vermiş oldukları katkıdan dolayı, Adıyaman’ın sanat ile anılmasından kıran, bizleri kırmayıp burada bir hafta mesai veren bilcümle hocalarımız ve sanatçılarımıza emeğinize sağlık geçmek istiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğretim üyesi, sanatçı ve çalıştayda emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı.

Plaket takdiminin akabinde davetli sanatkâr ve akademisyenlerin 2. Uluslararası Perre Konferans Çalıştayında Perre Antika Kent’te yapmış oldukları çalışmaların yer aldığı serginin açılışı ADYÜ Sunturlu Sanatlar Galerisi’nde yapıldı. 100’ü çok eserin görücüye çıktığı sergi, misafirlerden bilcümle basamak aldı. – ADIYAMAN

Share: