Vali Çuhadar, köylerdeki hizmetleri durumunda görüyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimin ihtiyaç ve sorunlarını durumunda fethetmek için köy ziyaretlerine bitmeme ediyor.

Adıyaman merkeze tutkun Durak, Üçdirek, Gümüşkaya ve Atakent köylerini ziyaret eden muhtar ve vatandaşlarla hasbihal fail Ilbay Mahmut Çuhadar, köyün ihtiyaç ve taleplerini dinleyip, ihtiyaç ve sorunlar karşı çapraz kuruntu alışverişinde bulundu.

İlk adına Durak Köyünü ülfet eden Ilbay Mahmut Çuhadar, burada köy muhtarı ve vatandaşlarla köyün gerekseme ve talepleri hakkında kardeş kardeş ederek, vatandaşların dile getirdiği sorunları merhale alıp çözümü noktasında gayret harcama edeceğini belirtti.

Daha sonradan Üçdirek köyüne sabık Ilbay Mahmut Çuhadar, köy muhtarından köyün gerekseme ve talepleri ile köyün umumi durumu hakkında vukuf aldı.

Ardından Gümüşkaya Köyüne güzeşte Ilbay Mahmut Çuhadar, burada iyicil Hacı Hasan Atmaca yoluyla yapılmakta olan caminin inşaatını gezerek, köyüne domuzuna aynı nişane kazandıran hayırsevere teşekkür etti.

Köy ziyaretlerinin son bölümünde Atakent Köyüne güzeşte Vali Mahmut Çuhadar, burada muhtar ve vatandaşlarla kardeş kardeş ederek köyün ihtiyaç ve talepleriyle ilişik düşünüm alışverişinde bulundu.

Ziyarette Atakent ilk ve ortaokulunu da müzakere eden Vali Mahmut Çuhadar, sınıfları gezerek öğrencilerle kardeşçe edip, okulun ihtiyaçları, mektepli sayısı ve fiziki yapısı hakkında meslek müdüründen vukuf aldı.

Köylere müteveccih gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerle köylünün gerekseme ve taleplerini durumunda görüp çözüm üretmeye çalıştıklarını rapor eden Vali Mahmut Çuhadar, “Rustik kesimin gerekseme ve taleplerinin karşılanması amacıyla herhangi bir fırsatta vatandaşlarımızın ortada olmaya mücahede ediyoruz. Vatandaşlarımızı dinleyerek bizlere ilettikleri her tür gerekseme, bastırık ve talepleri imkanlar çerçevesinde adına getirmeye çalışıyoruz. Doğrusu lüzumlu İl Hususi İdaremiz gerekse üstelik Merkez Köylere Bakım Götürme Birliğimiz aracılığıyla bugüne kadar köylerimize yönelik haddinden fazla önemli hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Birçok köyümüzün karye içi yolları kilitli parke taşı taşıyla döşenerek, sefer, su ve madun bina hizmetleri evet durumda. Vatandaşlarımız aracılığıyla dile getirilen sair eksiklikleri da inşallah kontak ve el birliği içerisinde çözeceğiz” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: