VEKIL YARDIMCISI DERE: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Uran Kurumu (MKE) Genel Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de planlı ‘Spor Festivali’nde mütekellim Milli Defans Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, “MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden benzeri tanesi” dedi.

MKE vasıtasıyla Kırıkkale’de planlı festivale, Milli Savunma Vekil Yardımcısı ve MKE Umumi Heyet Başkanı Muhsin Öz, MKE Umumi Müdürü Yasin Akdere, fabrika müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Devir boyunca bitmeme eden festivalde üretimevi müdürlükleri beyninde mütenevvi spor müsabakaları düzenlendi. Aktarılma böylelikle spor müsabakalarında bir numara olan müdürlük takımlarına kupalarını, Icra Vekili Yardımcısı Öz verdi.

Bakan Yardımcısı Dere yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’dahi hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki huzur durumlarına mecbur. Ailelerimizle, çocuklarımızla birlikte hareket etmemize sınırlı. Milli Defans Bakanlığı ve ordumuz adına MKE’den çok öz bekliyoruz. MKE, 1453’e dayanan tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden ayrımsız tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak bitmeme edecek. Sonuç iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Uluslararası camiadaki başarılarını göreceğiz çıktı. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında ki katkılarını göreceğiz. İnşallah umum ele daha gür başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Genel Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun henüz bile ileriye götürebilmek üzere daha büyük işlere imza atmaya devam ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından ‘Spor Festivali’ne katılanlar Demet Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: