Yağlıdere’de güzellik salonu, hisse senedi yerinin çevresini çiçek bahçesine çevirdi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde kuaförlük fail Mustafa Küpüç, üç yılda gelişim yerinin çevresini çiçeklerle donattı.

Hobi olarak çiçek yetiştirmeye başlayan Küpüç, tedricen sayısının arttığı çiçekleri iki ana yol arasındaki merdivenlere koydu. Merdivenleri kullananların durumdan hoşnut kalmasıyla Yağlıdere Belediyesi, Küpüç’e çiçekleri henüz de çoğaltması ve bakımını yapması amacıyla bindi verdi.

Üç yılda çiçek bahçesine dönen basak vatandaşların durup foto çektirdiği benzeri düzlük haline geldi.

Küpüç, AA muhabirine, çiçeklerin kuruyan dallarını ve solan yapraklarını temizleyip sulamasını yaptıktan sonradan iş yerini açtığını söyledi.

Yaklaşık 185 çiçek türü yetiştirdiğini nâkil Küpüç, “Kışın soğuğa mukavemetsiz çiçek türlerini soğuktan etkilenmemesi üzere sadık alanlara taşıyorum. Yağışın mübarek olduğu mart ayında ise gübresini ve gümüş varak ilacını sıkıyorum. Çiçeklerimiz da bu şekilde besin ihtiyacını karşılamış oluyor.” dedi.

Küpüç, “Çiçeklerim ortada ayrımsız kayırıcı koptuğu antlaşma canım acıyor, canım yanıyor.” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“Çiçek ve saffet üstüne çokça titizim. Onlara bebek üzere bakıyorum. İş yerimin çevresinin çiçeklerle rengarenk olmasını punt alim bakir nişanlanan çiftlerimiz ile kadın ve damat adaylarımız bile ışık çektirmek için bu alanı kullanıyor. Antrparantez çiçekler zarfında özçekim özne gençlerimiz üstelik oluyor. Tabiatıyla bu rabıta karşısında bizler da haddinden fazla bahtiyar oluyoruz. Her esnaf kişi dükkanının önüne çiçek koysa gelişigüzel saha çiçek üzere peki.”

Share: