Yeşilyurt ve Turhal’da Gaziler Haset kutlandı

Tokat’ın Yeşilyurt ve Turhal ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü zımnında tören düzenlendi.

Yeşilyurt ilçesinde Hükümet Konağı önünde planlı törende, Atatürk Anıtı’na Yeşilyurt Ilçebay Vekili Feyza Yılmaz ve Yeşilyurt Belediye Reisi Muhsin Yılmaz çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme fail törende günün mazmun ve önemini belirten konuşmayı Yeşilyurt Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi Ilmek Kültürü ve Aktöre Bilgisi Öğretmeni Zeynep Gebel yaptı.

Öğrenciler marifetiyle okunan şiirler sonrasında Ilçebay Yılmayan, gazileri makamında ağırladı.

Törene, İlçe Uyanık Komutanı Mümessil Astsubay Başçavuş Açık Deniz Şentaş, İlçe Itimat Amiri Muazzez Aydoğmuş, daire amirleri, gaziler, martir yakınları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı

Turhal’da Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı törende Turhal Kaymakamı Büyük Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Muharip Gaziler Derneği Turhal Ofis Başkanı Abdurrahman Reşit eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Muharip Gaziler Derneği Turhal Idarehane Başkanı Abdurrahman Reşit, günün mana ve önemini tamlayan konuşmayı yaptı.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Aydemir Çelik, İlçe Bitirmiş Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Büyük Soner Bozan, İlçe Inanma Müdürü Eşsiz Öztürk, İlçe Milli Terbiye Müdürü Mehmet Kader, alım müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve gaziler katıldı.

Share: