Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli modüler meydan saha çokça bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun şimal ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve meydan kayran asuman gürültülü boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda sağlam; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerel kendisine çok akva ve kötü, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun bağırsak ve batı kesimlerinde akva olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, şimal, çöz ve gün batısı kesimlerde mevsim normallerinin altında düşecek, farklı yerlerde sezon normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve gün doğusu kesimlerinde cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette; Marmara ile Yıldız Iye kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve güdük devamlı sıkıntı (40-70 meydan kayran 80 km/sa) şeklinde esecek. Ara Sıra illerde beklenen albeni durumuyla günün yeryüzü faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve çok bulutlu, bora, meydan düz asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde domestik oluşmak amacıyla kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Parçalı ve çokça bulutlu, aralıklı bora yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve beş altı bulutlu 26

Adana: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, aralıklı sağanak ve yer yer gök curcunalı bora yağışlı 29

Antalya: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı sağanak ve düzlük yer gök ses sağanak yağışlı 25

Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, sağanak yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve çok bulutlu, bora yağışlı 20

Erzurum: Modüler ve çokça bulutlu, boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı 25

Diyarbakır: Modüler ve çokça bulutlu bora yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: