Zenci turistler Trabzon’da yaklaşık 10 akşam kalıyor, sevimli başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Uran Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete bakarak Fellah turistler Trabzon’da kestirmece 10 geceleyin kalıyor, yaşama başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Havalimanı Aut Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü kadın görünmek için 200 Birleşik Gündüz Feneri Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına yönelik yapılan ankette sayı farkı günce harcamaları, averaj şeb konaklamaları, erişim tercihleri, Trabzon’u araştırı yöntemleri, ziyaretten memnuniyet derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da sayı farkı 9,61 tün konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden averaj 5 veya 6 birey eşlik etti. Anket sonuçlarına göre ecnebi turistlerin Trabzon’da konaklama dış günce emanet başı sayı farkı 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha çokça hempa ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a refik veya akraba tavsiyesiyle, yüzdelik 24’ü ise sosyal medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzde 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzdelik 64’ü ekonomi sınıfı bağan bütçeli havayolunu tercih ettiklerini belirtti.

Gündüz Feneri turistlerin yüzdelik 93’ü Trabzon’dan kıvançlı ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz için umumi memnuniyet dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 53’ü memnun, yüzdelik 40’ı ise çok kıvançlı olduklarını belirterek gelenlerin yüzdelik 93’ü Trabzon ziyaretlerinden kıvançlı ayrıldığı tabir etti.

Trabzon’a dinlenmek amacıyla geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 98’i istirahat etmek üzere Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı sıradan, otel sayısı muallel, otel odaları sıkı, göçüm sorunu var, restoranların fiyatları faziletli, komütatör isticar sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, yabancı açacak bilinmiyor” olarak sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları sıcakkanlı, hayırsever ve güler yüzlü, doğası ve havası pir, ahzüita olanakları fazla ve fiyatlar makul, Uzungöl yüce ayrımsız yasakçı, kent bozulmamış, birinci sınıf kafe ve restoranlar bulunuyor” diyerek düşünüm belirtti. – TRABZON

Share: