Acun şampiyonu boksör Ayşe Çağırır’ın kullanılmamış hedefi Avrupa’da şahika Açıklaması

Dünya şampiyonu milli boksör Ayşe Çağırır, daha önce üçüncü olduğu Avrupa Şampiyonası’ndan bu kez kızıl madalyayla dolaşım hedefiyle çalışıyor.

Boksa 13 sene geçmiş başlayan 27 yaşındaki Ayşe Çağırır, 2014 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Henüz sonra istediği başarıyı yakalayamayan milli boksör, sporu terk noktasına geldi. Antrenörlerinin desteğiyle mayıs ayında Türkiye’nin familya sahipliğinde planlı Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’na hazırlanan Ayşe, değerli madalya kazanmayı başardı.

Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren milli boksör, Karadağ’dahi 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan bile değerli madalya ile çalmak istiyor.

Çağırır: “Acun kadın boksunda adam yaptık”

İstanbul’daki bire bir okulda beden terbiyesi öğretmeni adına görev işleyen Ayşe Çağırır, AA muhabirine, 48 kiloda mücadele ettiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonası öncesi Azerbaycan, Hollanda ve İrlanda ile ortak dinlenme kampı yapacaklarını anlatan Ayşe, “Kampımız çokça tehlikeli geçiyor. Değişik ülkelerle bile karşılaşacağız. Ülkemizi ve bayrağımızı yer ongun şekilde mandepsi edeceğiz.” dedi.

Kariyerinde dünya şampiyonluğunun beraberinde Avrupa üçüncülüğü ve Akdeniz Oyunları ikinciliği bulunduğunu belirten Ayşe, şöyle bitmeme etti:

“Acun eş boksunda adam yaptık. Avrupa’da bile ölümlü yapmak istiyoruz. Acun Şampiyonası’nda 5 zer aldık ama 8-9’a sebep çıkarmayalım? Bunu yapabilecek kapasitedeyiz. Antrenörlerime, mızıka arkadaşlarıma ve kendime güveniyorum. Bunun mücadelesini Avrupa Şampiyonası’nda vereceğiz. Avrupa Şampiyonası’nda henüz evvel üçüncülüğüm var. Aktüel hedefim bunu zer madalya ile taçlandırmak. Demin onun mücadelesini veriyorum. Kürsüde İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı göndere çektirip dalgalandıracağım.”

Çağırır, 2014 yılındaki Avrupa üçüncülüğünün ardından etraflı süre sükse elde edemediğini, pes etme seviyesine geldiğini dile getirerek, “Henüz bilahare bire bir dönüm noktası yaşadım. Antrenörümüz Manzume Yiğit’in takımımıza şişman katkısı var. Ego kendimi gördüm, keşfettim. Henüz önceden hakeza göremiyordum. Elden Manzume Öğretmen değil, farklı hocalarımızın de balaban katkısı var. Moralimiz, motivasyonumuz bozulsa da yanımıza gelip bire bir baba üzere branş angıç geriyorlar. Dünya şampiyonu koyulmak amacıyla hususi hayatımdan haddinden fazla ödün verdim ve bunun karşılığını aldım.” ifadelerini kullandı.

Share: