Adliye önünde husumetli iki ekip beyninde muştalı savaş: 4 yanık

– Adliye önünde husumetli iki kadro beyninde muştalı kavga: 4 yaralı

IĞDIR – Iğdır merkezde aralarında antagonizm bulunan iki kadro adliye önünde birbirine girdi. Sevgili öncesinde çıkan muştalı kavgada 4 güç yaralanırken çokça sayıda gönül gözaltına makbuz.

Merkez Bağlar Mahallesi Mehmet Akif Caddesi’nde bulunan adliye ek binasında aralarında yağılık olan iki grubun davası vardı. Ülkü sırası gelmeden iki grup adliye munzam binasında tartışmaya başladı. Tartışma çabucak kavgaya dönüştü. Önceden adliyeye bittabi sokulduğu adsız korkuluk muştalar ile bir taraf alın tarafa saldırdı. Sâdır cidal sonrası bindi kadro istendi. Acara bilek ve özel hareketin fenomen yerine sevk edilmesi ile bir nice sevimli gözaltına alındı. Gaileli 4 yaşama Iğdır Izzet Hastanesine kaldırılırken acara güç ve özel akıntı adliye çevresinde asayiş önlemi aldı. Görüngü esnasında görüntü almaya müteharrik gazetecilere ekipler izin vermedi. Bazen gazeteciler ise yıldırma edildi.

Cemiyetten yapılan tehdide kınama

Iğdır Etkin Gazeteciler Cemiyeti, basın mensuplarına yapılan tehdidi kınadı. Cemiyetten yapılan açıklamada, “Polis müdüründen kavgayı çekici gazeteciye önce engelleme sonra zılgıt: ‘sen daha çok görürsün.’ Zaman adliye binası önünde yaşanan cidal ihbarı üzerine fenomen hesabına giden ve görevini hesabına getirmeye çalışan basın mensuplarına gözdağı katiyen akseptans edilemez. Demokrasinin denek taşı olan tığ matbuat mensuplarına yapılan bu cins tehditleri esefle kınıyor, yetkilileri göreve çağırma ediyoruz” denildi.

Share: