Balıkların bahir üstündeki hareketleri böyle görüntülendi

Balıkların bahir üstündeki hareketleri hakeza görüntülendi

KASTAMONU – Balık sezonunun başlaması ile birlikte sivri bolluğunun yaşandığı Karadeniz’de, balıklar deniz üstünde raks gösterisi yaptı. O anlar ise denize açılan balıkçılar vasıtasıyla görüntülendi.

Karadeniz’bile yaşanan pelit bolluğu bitmeme ediyor. Balık sezonun başlaması ile alay malay avlanmaya başlayan balıkçıların yüzü palamutla güldü. Kastamonu’nun Cide ilçesi açıklarında balıkçıların çektiği görüntüler ise dikkat çekti. Karadeniz’dahi akarsu konusunda çıkarak raks gösterisi yapan balıklar, cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde, haddinden fazla sayıda balığın deniz üzerinde zıpladığı görüldü.

“Bahir adeta kaynıyor”

Olaya tanık olan nizam balıkçısı Mehmet Türkmen, künde ile günde kestirmece 100 kilogram balık yakaladıklarını belirterek, “Bu yıl Karadeniz’birlikte balık bolluğu var. 4 gündür balıklar adeta denizde dans ediyor. Tığ üstelik nasibimizi alıyoruz. Esbak balıkların şovunun en küçüğüne denk geldik. Şarjımız bittiği amacıyla diğerlerini çekemedik. Bu şekilde çokça fazla karı var. Bahir adeta kaynıyor” dedi.

Share: