Bilgi Karaman’a taşlama fail sanığa 2 yıla kadar cezaevi istemi

YUKATEL Kayserispor’da ustalık direktörlük yaptığı dönemde, sosyal iletişim araçları hesabından Bilgi Karaman’a, kalay ettikten sonra ‘kel’ diye hakaret ettiği iddiasıyla Fatih D., için 3 aydan 2 yıla kadar hapishane cezası istemiyle sorun açıldı.

Olay, güzeşte sene  6 Mart’ta Kayseri’bile meydana geldi. İddiaya göre, Kayserispor bozuk beceri direktörü Vukuf Karaman, sosyal medya hesabından ayrımsız paylaşım yaptı. Fatih D. isimli aynı gönül ise bahis konusu paylaşımın altına, küfürlü benzeri yazı yazdı. Peşi Sıra üstelik ‘Sus kel’ şeklinde istimara yaptı. Şikayet konusunda aynasız Fatih D. karşı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle sormaca yürütülerek savca düzenlendi. İddianame kapsamında, ‘sesli yazılı yahut görüntülü aynı ileti ile hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar dam cezası istemiyle sav açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ukubet Mahkemesi hakimi Birol Oldukça eliyle kabul edilen iddianamede ifadesine bile meydan verilen Fatih D., “söz konusu içtimai iletişim araçları hesabı bana ilgilendiren. İddia edilen paylaşımları yaptığım için çok pişmanım. Hikmet Karaman’dan de defo dilerim” dedi.Sanık Fatih D., önümüzdeki günlerde ilk defa bilge karşısına çıkma.

Share: