Bursa’da düzme altın dolandırıcılığı eden suratsız, Erzurum’da kıskıvrak yakalandı

Bursa’da yapmacıklı altın ile dolandırıcılık özne şahsiyet, polis güçleri ekiplerinin amansız takibi sonucu Erzurum’da kıskıvrak yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Kestel ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, dalavereli bire bir kişi kuyumcuya her an 30 bin TL değerinde düzme kızıl bozdurarak kayıplara karıştı. Kuyumcunun durumu ayırt yazar şikayeti üstüne harekete sabık Kestel Cürüm Önleme ve Soruşturma Çağ Amirliği ve Düzenlilik Ofis Müdürlüğü’ne kapalı Yankesicilik ve Ayyarlık Kesim Amirliği ekiplerince soruşturma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda polis ekipleri suratsız şahsın Ö.D. olduğunu tespit etti. Ayrıca Ö.D.’nin henüz ilk bile Mudanya ilçesinde tıpkı yöntem ile ayyarlık yaptığı öğrenildi. Kaka şahsın daima kent değiştirmesi konusunda ekipler şüphelinin Erzurum’da olduğunu belirleyerek harekete geçti. Ö.D. Erzurum’da yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Keleş Ö.D. emniyetteki işlemlerinin ardından gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURSA

Share: