Çankaya Belediyesi’nden Gaziler Haftasında Konya Gezisi

Çankaya Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve şehit yakınlarını Konya gezisinde mihman etti. Hafta süresince farklı grupların katıldığı gezi programı, ati hafta Eskişehir gezisi ile devam edecek.

Çankaya Belediyesi, 19 Ilkgüz Gaziler Haftası zımnında düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve martir yakınlarını Konya gezisinde mihman etti. Hafta boyunca değişik grupların katıldığı seyahat programı ati hafta Eskişehir gezisi ile devam edecek.

Türkiye’nin hür ve bağımsız milletvekili tıpkı devlet olması yolunda şehitlerin ve gazilerin gösterdiği alışılmamış mücadelenin hakkının ödenemeyeceğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Tığ bu ülkede özgürce nefes alabiliyorsak, özgürce ibadetimizi yapabilip yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde olduğunu biliyoruz. Parçalanmamış gazilerimize dosdoğru aynı mülk diliyorum. Çankaya’de şehitlerimizin isimlerini parklarımızda, mekanlarımızda yaşatmaya bitmeme edeceğimizi bilmenizi isterim. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız başımızın tacıdır. Onlara farklı ayrımsız kentte ayrımlı bire bir gün geçirmelerini sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konya gezimiz sonrası Eskişehir gezimizde üstelik ağırlayacak olmaktan mutluyuz” diye konuştu.

ENGELLİ BİREYLER VE YAKINLARI UNUTULMADI

Çankaya Belediyesi, yolculuk kapsamında engelli bireyleri ve yakınlarını dahi unutmadı. Belediye Konya gezisinde mihman ettiği sakat bireyleri ve yakınlarını dahi gelecek hafta Eskişehir gezisinde misafir edecek.

Share: