Ceylanpınar Kaymakamı Caner’e veda programı

Ceylanpınar Kaymakamı Cüneyt Caner’in tayininin Nevşehir’in Ürgüp ilçesine çıkması üstüne Belediye Başkanı Gür Aristokrat marifetiyle veda yemeği verildi.

İçişleri Bakanlığının Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile Nevşehir’in Ürgüp kaza kaymakamlığına atanan Ceylanpınar İlçe Kaymakamı Cüneyt Caner’in onuruna veda yemeği düzenlendi. Ceylanpınar Şehremini Feyyaz Aristokrat eliyle planlı veda yemeğine Kaymakam Cüneyt Caner, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Abdulkadir Akgeyik, Sedir Üyeleri Übeyt Kurt, Hüseyin Ilk Teşrin, Ümit Bilgin, Cuma Namazı Barutçu ve İshak Misyon, siyasi parti kaza başkanları, mahalle muhtarları, askeri ve güven erkanı ile çokça sayıda çağrılı katıldı.

Veda yemeğinin ardından Ceylanpınar Belediye Başkanı Gür Aristokrat aracılığıyla Kaymakam Cüneyt Caner’e veda anısına plaket sunma edildi.

Yaklaşık 2 sene önceki Erzurum’un Horasan ilçesinden Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine atasının yapıldığını tamlayan Kaymakam Cüneyt Caner, ‘”Göreve başladığım 5 Ağustos tarihinden kestirmece 2 hafta sonraları valimizin talimatlarıyla Rasulayn ilçesinde de görevlendirildim ve senkronik yerine hem Ceylanpınar’birlikte hem Resulayn’de mesleğimi yürütme etmeye çalıştım. Çok bunaltıcı aynı dönemdi. Hele karşıda yaşanan sıkıntıların bu tarafa sirayet etmemesi adına alışılmadık tıpkısı çaba sarf ettim. Buna sunma yakınımda çalışanlar dahi şahit oldu. Bu anlamda bazen buradaki işlerimizin bir kısmını görmediğimiz ya de az buçuk geciktirdiğimiz olmuştur ama iki tarafın verdiği yükün stresi ve ağırlığı buna amil olmuştur. Bunların konusunda pandemi sürecine bile girdik. Bütün bu süreçlerin sıkışık gelmesi benim Ceylanpınar özelimde fora etmek istediğim işlerin tıpkı kısmını tabii kim yapmama bariyer oldu. Allah böyle nasip etti amma hem Ceylanpınar hem bile Resulayn bölgesinde devletimizin koordinesinde çokça iyicene çalışmalar da yaptık. Sınırın bu tarafına yansıyabilecek 100 olaydan ihtimal birkaç tanesi bölümsel namına ilçemizi etkiledi. Yani bu konuda kesinlikle içinizi şen tutabilirsiniz ve Tanrı nasip ederse önümüzdeki zaman diliminde bu anlamda çokça elan liyakatli olacağımıza inanıyorum” dedi.

Çalıştığı müddet süresince devletin namına verdiği yetkileri adaletli benzeri şekilde kullandığını belirten Kaymakam Caner, “Çalıştığımız zaman belirteci içerisinde esas ilkem, adil ve doğruluktan, hukuktan ayrılmamak oldu. Beni tanıyanlar bilir. Her çalıştığınız yerde illa sizi bazı sevenler, bire bir takım sevmeyen gruplar olacaktır. Ego bunlara haddinden fazla takılmam. Bu anlamda da çalıştığım rastgele yerde arkamı dönüp birlikte keşki şurası şöyle yapsaydım diyeceğim bire bir gelişim bırakmadım. Tanrı kader ederse buradan dahi bırakmadan ayrılacağız. Alelhusus mazlumun, fakirin fukaranın yanında olmaya çalıştık. Bütün bu yoğunluğumuzun arasında bu grupla hususi ilgilendik. Iyi olsun dünyalık müdürümüzün da alışılmamış gayretleriyle adaletli ayrımsız düzentileme yürüttük. Bunların da tek şekilde reklamını yapmadan, o insanları da rencide etmeden yapmaya çalıştık. Burada bile çokça domuzuna icraat yaptığımıza inanıyorum. Sair rutin bitmeme fail işlerimizin filhakika aynı kısmına dediğim sebeplerden hava haddinden fazla eğilemedik ama özellikle milli eğitim müdürümüze da burada teşekkürname ediyorum. Güzeşte valilikte yapılan milli terbiye toplantısında başarı sıralamasında Ceylanpınar kemiksiz sayısında Urfa’üstelik ikinci tam, puan sıralamasında Urfa’da üçüncü tam, bu çokça büyük bir başarıdır” diyerek özetle yaptığı çalışmalara değindi.

Ceylanpınar Belediye Reisi Feyyaz Aristokrat ise, “Kaymakamım bu plaketi size sunarken inanın içimiz buruk oluyor. İki yıldır beraber çalışıyoruz. Bizzat kişi adıma söylüyorum, güler yüzünüz ve tebessümünüz hiçbir devir yüzünüzden düşmedi. Esprili ve güler yüzlü aynı kaymakamdınız. İnşallah ati kardeşimiz birlikte sizi aratmayacaktır. Mehabet işi tek ahit durmaz. Gittiğiniz rastgele yerde esasen siz Caner Kaymakamımızsınız. Gelişigüzel ahit üzere burada sizin tıpkısı eviniz var. Telefonumuz temas ant size açıktır. Tığ birlikte tek kardeşimiz, biricik kaymakamımız, dostumuz, arkadaşımızın Ürgüp’te olduğunu on paralık unutmayacağız. Onun üzere bu 2 yılın anısına küçücük çam sakızı güdücü armağanı diyerek arz ediyorum” diyerek konuştu. – ŞANLIURFA

Share: