CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da vatandaşlara seslendi Açıklaması

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “6’lı masanın liderleri olarak bizler Türkiye’yi huzura dolamak, mübalağa etmek istiyoruz, 6 reis aynı aradayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, hiç kimsenin bildirme ufak ayrımsız endişesi olmasın.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki temasları kapsamında Besni ilçesine mecbur Şambayat Mekân Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Reisi Nejdet Arıcı’dan yapılan çalışmalarla ilişkin hikmet aldı.

Uray binası uğrunda toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Siyasetin toplumu ayrıştırmak üzere değil, toplumu koçmak üzere yapılması gerektiğini nâkil Kılıçdaroğlu, “Politika, zenginleşmek için yapılmaz. Siyaset, yurttaş zenginleşsin diyerek yapılır. Yöntem halka adisyon vermektir, halka hesap vermeyen yöntem, berbat odaklara hizmet verir. Yöntem, eş-ayvaz eşitliği demektir. Politika kasaba başkanının, şehremaneti başkanının bölüt bakım etmesi demektir. Bu nedenle şehremaneti, başkanımız sizlere hizmet ediyor. Sizler için çalışıyor ve tığ birlikte elimizden gelen değme çeşit desteği şehremini arkadaşlarımıza veriyoruz.” diye konuştu.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın kültürünü ve faal insanlarını çokça dolgunca bildiğini belirterek, kentten istedikleri oyu alamadıklarını ve 1 saylav sayısının arttırılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında 6’lı masaya değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“6’lı masanın liderleri adına bizler Türkiye’yi huzura kavuşturmak, şişirmek istiyoruz, 6 önder bire bir aradayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, hiç kimsenin en ufak bire bir endişesi olmasın. Bu konuda hep Adıyamanlı kardeşlerimize seslemek isterim, geçim içerisinde olun, katiyen yolsuzluğa katılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz, Türkiye’da herkes kucaklaşacak. Bunun amacıyla sizin bize katılmanız gerekiyor, geçmişte şöyle veya hakeza Cumhuriyet Halk Partisi’ne sıcakkanlılık duymayanlar kabil. Doğrudur, eksiğimiz var mı? Tamam doğrudur. Tığ bile yanlışlarımızla yüzleşiyoruz, bizim bile eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz. Yaşayan benzeri Türkiye ifham etmek istiyoruz, kucaklaşmayı aktarmak istiyoruz, herkesin karnı doysun istiyoruz, gelişigüzel evde bereket olsun diyoruz, temas ailede yaşayış olsun istiyoruz, bunun mücadelesini yapıyoruz.”

Kendilerinin iktidarda olması durumunda vatandaşa bakım için çabalama göstereceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Biz bunu yaparken soruyorlar ‘Parayı nereden bulacaksın’. Bu bire bir politik tercihtir. Parayı 5’li çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin. Biz 5’li çeteye değil, vatandaşa hizmet edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın ‘Efendim 5’li çeteden paraları bittabi alacaksınız’. Paraları söke söke alacağız, ahbaplık, adalet içerisinde alacağız. Milletin hakkını, hukukunu, millete teyit edeceğiz.” sözlerini harcama etti.

CHP Umumi Komutan yardımcıları Ali Öztunç ile Iye Ağbaba, CHP Kol Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Hususi, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Burak Binzet bile Kılıçdaroğlu’nun programlarına zevcelik etti.Share: