Erzurum’dan Pakistan’daki dominant bölgesine 4 müzaheret tırı gönderildi

Erzurum’da, sel felaketi dolayısıyla zor eyyam hareketli Pakistanlılar için hazırlanan besin malzemesi yüklü 4 müzaheret tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Kıyamet ve Müstacel Genişlik Müdürlüğünce (AFAD), sivil cemiyet kuruluşları, hayırsever gelişim insanları ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 5 binin üstünde gıda kolisi, ekiplerce tırlara yüklendi.

Vali Okay Memiş, gönderi töreninde, Pakistan’da yaşanan başat felaketi dolayısıyla hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Pakistan’ın, Türkiye üzere çokça cesim bir arkadaş ve kardeş talih olduğunu vurgulayan Memiş, “Orada diri kardeşlerimiz üstelik bizler amacıyla haddinden fazla değerliler. Tarihten bu yana Pakistan devleti ve Pakistanlı Müslüman kardeşlerimizle haddinden fazla yakın ilişkilerimiz var. Biz abra düşsek onlar rastgele ahit yanımızda. Halas Savaşı’ndan bu yana. Onlar angarya düştüğünde de tığ birlikte onların doğrulamak durumundayız. Bizler üstelik Erzurum namına 5 binin üzerindeki arkalama kolisiyle onların beraberinde olmaya himmet ediyoruz. Bu organizasyonda emeği güzeşte herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Yardım tırlarının taşıdığı malzemeler, İl Müftüsü Atmaca Yıldırım’ın okuduğu duanın arkası sıra Pakistan’a “İyilik Treni” ile devam etmek için Van’a uğurlandı.Share: