Eskişehir Büyükşehir, Zihinsel Sakat Bireyleri Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı’nda Mihman Etti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihnî Mânialı Sıra Hayat Merkezi bünyesinde hizmet düzlük bireylere yönelik “Ivedili Ahval Farkındalık Gezisi” düzenledi. Zihnî engelli erler, İl Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Şubesi’nde vazifeli eksper trafik polisleri vasıtasıyla Trafik Yetişek Parkı’nda mihman edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin sakat vatandaşlar amacıyla hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan ve Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanlığı çatısı altında bakım veren Zihinsel Özürlü Zaman Dirim Merkezi, çalışmalarına devam ediyor.

Merkezden faydalanan özürlü erat, atölyeler, spor aktiviteleri ve seyahat programları ile bol ve keyifli sıra geçirirken, aileler birlikte psiko-sosyal destek programları ve türlü seminerler ile güçlendiriliyor. Zihnî Mânialı Gündüz Dirim Merkezi eliyle düzenlenen “Ivedi Hâller Farkındalık Gezisi” kapsamında zihnî engelli efrat, Gidiş Geliş Eğitim Parkı’na gitti.

İl Itimat Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Şubesi’nde memur bilirkişi trafik polisleri yoluyla zihinsel mânialı bireylere nazari ve pratik asıl trafik kuralları eğitimi verildi. Eğitici ve ağır ezgi tıpkısı gün nâkil efrat, trafikte geçici ve araçların kuşkusuz davranması gerektiği ve özellikle bulaşıcı geçitlerinin kullanımı üzerine bilgilendirildi.

Share: