Giresun Valisi Adlı, selden nakız olan yollardaki çalışmaları inceledi

Giresun Valisi Enver Ünlü, kentte 22 Ağustos 2020’birlikte meydana mevrut sel felaketinde hasar oluşan Espiye- Ericek köy ekip yollarındaki çalışmaları inceledi.

Vali Adlı, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve farklı ilgililerden oluşan yıldız bilimi ile başat sonrası yollardaki bakım, tamirat, tahkimat duvarı ve açma imal çalışmalarıyla ilişik yetkililerden bilgelik aldı.

Daha bilahare Espiye Hususi İdare Salonu’nda, Vali Ünlü, Ilçebay Tengir, Başkan Karadere, Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşıramento ve Giresun Hususi İdare Genel Sekreteri İbrahim Karaca’nın katılımıyla kıymetlendirme toplantısı yapıldı.

Ünlü, burada yaptığı konuşmada, afetin yaralarının sarılması amacıyla ivedi ve öncelikli konularda başlatılan çalışmalarda büyük mesafeler katettiklerini söyledi.

Afetin izlerinin tamamen silinmesi üzere yapılan çalışmaların bitmeme ettiğini belirten Adlı, “Çokça şükür bu ağustos ayındaki kırıcı yağışlardan ilimiz genelinde bire bir sıklet yaşanmadı. Buradaki kuruluşlarımızın aldığı tedbirler ve gösterdikleri hassaslık bu konuda enerjik oldu. Bu hususta ben yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Adlı, şita mevsimi gelmeden almaları müstelzim tedbirlerin dahi olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Bu nedenle hep beraber zaman ve ilerleyici günlerde alay malay sahaya çıkacağız, daima sahalarda olacağız ve eksiklerimizi göreceğiz. Bu alanda görmemiz gereken yolları durumunda göreceğiz, kış gelmeden esas arterleri, esas yolları ve işlerin balaban bölümünü bitiririz diyerek ümit ediyoruz. Önümüzdeki yıla herhalde artık teferruatlı amal ve ufak tefek çalışmaları yapacağız diye düşünüyoruz.”

Share: