Gümüşhane’de 7 yıl geçmiş kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Gümüşhane’de 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Hasan Germiç’in kemikleri gerçekten bir tabutta oğluna doğrulama edildi

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda ot toplayan köylüler eliyle mevcut koca kafa içi ve kemiklerin 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ilgilendiren olduğunun kesinleşmesinin ardından Germiç ailesi doğrulama aldıkları kafatası ve kemikleri defnetti.

Gümüşhane’nin Palan ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda sarıkız toplayan köylüler koca kafatası buldu. Uyanık ekipleri kafa içi ve kemiklerin Kürtün’de henüz önce kaybolan ve uzun aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgilendiren olabileceği şüphesi konusunda faaliyet başlattı. Kemikler ve kafatası kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti.

Kriminal laboratuvardan sâdır sonucun ardından, Hasan Germiç’in oğulları Sağlam ve Şanlı Germiç ile yakınları bugün Torul Savcılığı’na anbean babalarının kemiklerini ahzetmek üzere vacip evrakları imzaladı. Henüz sonraları Torul Azamet Hastanesi’ne giden oğlu Yüce Germiç oldukça ayrımsız imamkayığı içerisinde kendilerine verilen kemikleri alarak cenaze aracına yükledi. Üçtaş köyüne getirilen Hasan Germiç’e ilişkin kemikler usulen kılınan cenaze namazının arkası sıra Üçtaş köyü minval mezarlığına defnedildi.

“Abimin bundan sonra benzeri mezarı var”

Hasana Germiç’in kardeşi Talat Germiç, “Yaşanması haddinden fazla baskı tıpkısı kapsam, söylemek bir o büyüklüğünde baskı. Allah abime rahmet eylesin. İnşallah yapanların aynı an sergileme edilerek, cezalandırılmasını istiyorum. İyi değiliz. El aynı kapsam. Kemikler o dağda yıllarca eksik. Bu tek kandırıcı bir molekül değil. Tahakküm benzeri ebat. Biricik tesellimiz onu defnetmemiz, ayrımsız mezarı olması ve yakınlarının başına gelip dua edebilecekleri bire bir yer var” dedi.

Öte yandan cenaze namazı öncesinde konuşan Gestalt Facia Cami imamı Mahmut Çürük, karşısında kâin Üçtaş köyü sakinleri ve Hasan Germiç’in yakınlarına hitaben, köylerinin bu lekeden kurtulması gerektiğini ve biber dolması izah etmek ile aynı kötülüğü ortaya çıkarmanın önemine akla yatkın benzeri müzakere yaptı.

Share: