Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 sene sonra gömülecek

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde ormanlık alanda sırlar toplayan köylüler eliyle mevcut koca kafatası ve kemikler üstünde yapılan icraat sonucunda, kemiklerin 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ait olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda maden toplayan köylüler insan kafatası buldu. Cingöz ekipleri kafa içi ve kemiklerin Palan’de daha önceki kaybolan ve etraflı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgilendiren olabileceği şüphesi üstüne emek başlattı. Kemikler ve kafatası kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Kasım 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişik olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını tekiden sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene sonradan abisinin benzeri mezarı olacağından etraf yaşadığı buruk sevinci bile dile getirdi.

“Katiller bayındır gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ilişik olduğunu ve abisinin 7 yıl sonra tıpkısı mezarının olacağından belde ekşimsi bir alay yaşadıklarını belirten Talat Germiç, “24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç tekmil aramalara rağmen hiçbir izine rastlanmamıştı. Bundan 6 ay evvel vatandaşlar vasıtasıyla ormanın koyu noktalarında mızrap parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri eliyle İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada tetkik çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde kemik parçalarının abim Hasan Germiç’e ilişkin olduğu ortaya artık. Bizim için tıpkı mezarının olması önemliydi ama henüz makro olan bunu eden katillerin bayındır gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz parçalanmamış temennimiz bu” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: