Iye Ağbaba ve Başkan Selvitopu, Toy Sporcularla Buluştu. Ağbaba: “Eminim Aranızdan Yıpranmamış Mustafa Denizli’ler Çıkacaktır”

İzmir Karabağlar Belediyesi’nin nakdi yardım yaptığı ilçedeki çolpa spor kulüpleri, 2022-2023 sezonunu hararetli aynı törenle açtı. Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası’ndaki törene, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba de katıldı. Karabağlar Belediye Reisi Muhittin Selvitopu, kulüp yöneticilerine simgesel çek vererek başarılı tıpkısı sezon geçirmelerini diledi. Ağbaba da Başbuğ Selvitopu’na, tendürüst sporculara “üçlü” çektirerek teşekkürname etti. Ağbaba, gailesiz sporculara, “Eminim aranızdan bakir Mustafa Denizli’ler, Edvar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır” diye seslendi.

Törene, Umumi Başkan Yardımcısı Ağbaba ve Başkan Selvitopu’nun birlikte Adıyaman Kesmetepe Şehremini Ali Yılmayan, İzmir Dünkü Kulüpler Birliği Federasyon Başkanı Efkan Kocabaşı, Karabağlar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Dünya Çipo, spor kulüplerinin yöneticileri, aralarında CHP yer yöneticisi Kilolu Özdemir ve İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın birlikte olduğu siyasal parti temsilcileri, şehremaneti divan üyeleri, muhtarlar ve toy kulüplere organ sporcularla aileleri katıldı.

“ALNINDAN ÖPECEĞİM”

Törende mütekellim Çipo ve Kocabaşı, desteklerinden çevre Karabağlar Belediyesi’ne ve Komutan Selvitopu’na teşekkür etti. Âlem Demir, “Ahi tutumları ve dallı güllü desteklerinden âlem kendimizi haddinden fazla ak yazılı hissediyoruz. İyi kim varsınız, bol ki bizim başkanımızsınız” dedi.

Efkan Muhtar de Karabağlar Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Atatürk Toyluk ve Spor Merkezi’nin kaza üzere önemini vurguladı ve “Bulunmaz Komutan’ımız tam bir proje ortaya koydu. Yakından strateji ediyorum, yüzdelik 50’si bitti. Söz veriyorum, açılışında Muhittin Komutan’ımın alnından öpeceğim” diye niteleyerek konuştu.

“KARABAĞLAR’DAKİ HADDINDEN FAZLA ÖNEMLİ BİR AÇIK ORTADAN KALDIRILACAK”

Komutan Selvitopu ise gençleri incitici alışkanlıklardan, uyuşturucu belasından ırak tutmanın sunu kebir yolunun spora yönlendirmekten geçtiğini söyledi. Karabağlar Belediyesi kendisine spora, kültür ve sanata, eğitime hususi önem verdiklerini belirten Komutan Selvitopu, “İzmir’deki genişlik nazik spor yatırımlarından biri şu anda Karabağlar’üstelik devam ediyor. Ayrımsız aksilik olmazsa Atatürk Bilgisizlik ve Spor Merkezi’ni Cumhuriyet’imizin 100. yılında çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Sonunda Karabağlar’daki haddinden fazla önemli aynı çıplak ortadan kaldırılacak. Futboldan voleybola, yüzmeden güreşe büyüklüğünde hızlı hızlı değme branşın düz alacağı bu form, 500 bin insanımıza bakım verecek. Ahit içinde ilçedeki akıllıca yerlere eskimemiş spor tesisleri kazandıracağız” dedi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün izinden ilerlemeye bitmeme edeceklerini tamlayan Başkan Selvitopu, “Spor, rekabet ve yarış olduğu büyüklüğünde aynı zamanda centilmenliktir. Bilcümle kulüplerimize ülfet, sadakat ve kardeşlik ortamında geçirecekleri başarılı aynı zaman diliyorum. Alçak Gönüllü bütçemizden yaptığımız alçak gönüllü arkalama hesaplarınıza aktarıldı. Tüm sporcularımıza aldatıcı iyi olsun” diyerek konuştu.

ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba dahi 18 yaşına kadar kendisinin bile tıfıl futbolla ilgilendiğini belirterek, “Ayak Topu katlanılamaz güzel, yüce tıpkısı oyun. Eminim aranızdan kullanılmamış Mustafa Denizli’ler, Çağlar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır. Karabağlar Belediyesi’nin bu çam sakızı sürücü armağanı dolayısıyla çok bahtiyar olduğumu açıklamak istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz peyda olsun. Karabağlar’üstelik iki kız ayak topu takımı varmış. Umarım bu sayı artar” dedi.

Ağbaba, tor futbolculara, Komutan Selvitopu lehine üçgen de çektirdi. Tendürüst sporcular, coşkuyla “Selvitopu” diye şov yaptı.

PENALTI ATIŞLARIYLA BAŞLADI

Konuşmaların ardından Genel Komutan Yardımcısı Ağbaba ve Başkan Selvitopu, sedir üyeleriyle alay malay pakt yöneticilerine sembolik çek verdi. Elan sonra bakir mevsim, ceza atışı atışlarıyla başladı.

Karabağlar Şehremaneti Meclisi, Süper Müptedi Küme’üstelik oynayan 5 takımın temas birine 34 bin TL, 1. Dünkü Küme’üstelik oynayan 13 takımın seçkin birine 16 bin TL, 2. Toy Küme’da oynayan 5 takımın temas birine 14 bin TL, 4 enfrastrüktür takımının değme birine 10 bin TL, 1 özürlü spor kulübüne dahi 17 bin TL nakdi arkalama yapılmasını oybirliğiyle akseptans etmişti. Bu kapsamda toplam 505 bin TL’lik bindi, kulüp hesaplarına yatırıldı.Share: