Kırıkkale’de 1324 kişiye ilk yardım eğitimi verildi

Kırıkkale İl Afiyet Müdürü Dr. Kasıt Ağırtaş, 2021-2022 yılları içerisinde kentte 1324 kişiye ilk yardım eğitimi verildiğini bildirdi.

Ağırtaş, Acun İlk Müzaheret Haset zımnında yaptığı mukayyet açıklamasında, hayatın seçkin döneminde ve temas ortamda, ilçe ve hastalanma riskinin bulunduğunu belirtti.

Bu durumlarda müdahalede mevcut kişilerin ilk yardım eğitimi almış olmalarının, yaşamın sürdürülmesi, sakatlanmaların önlenmesi ve düzelme sürecinin kısaltılmasında belirleyici nümayiş oynayacağına dikkati calip Ağırtaş, şunları kaydetti:

“Ülkemizde ocak veya gelişim süresince meydana mevrut hâller, trafik kazaları yahut katıksız afat nedeniyle çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte evet birlikte sakat kalmaktadır. Bu üzere durumlarda olay durumunda seçme ahit bire bir esenlik görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya üstelik ortamda kâin kişilerin yapacakları sıhhi imdat uygulamaları ehemmiyet taşımaktadır. Bu kapsamda, 2021-2022 yılları içerisinde 204 kişiye sıhhi imdat bilgilendirme eğitimi, 786 kişiye sertifikalı asıl sıhhi imdat eğitimi ve 334 kişiye ise temel ilk yardım güncelleme eğitimi başlamak üzere 1324 vatandaşımıza terbiye verilmiştir.”

Share: