Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve mihman diyar stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe haset CHP Kırşehir milletvekili Pek İlhan, CHP İl Başkanı Baran Dinç ve İYİ Parti İl Başkanı Hayır Göçen ile alay malay kaza stantlarını ve misafir illerin stantlarını musahabe ederek Cömertlik Haftasını kutladı, rey alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cömertlik felsefesinin, gelişigüzel olma ve tesanüt anlayışının ilimizden bütün ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bütün birlikte sunma gür şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kuruluş Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok durumunda örgütlenen bugünkü çağdaş anlamıyla sendikaların da ana ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında bir nice medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel kendisine hangi kadar muhteşem tıpkısı kayran olduğunun altını tıpkısı öğün elan kalın çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve zımnında da Kırşehir’imizi hem az içinde hem da mahdut dışında enformasyon noktasında büyük fırsat yakalamış durumdayız.

Cömertlik haftası kapsamında lazım ilimizden gerekse birlikte Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Okumuş, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir üzere illerden gelerek Ahilik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: