Kozmetik firması Olentıs, üçüncü mağazasını Tekirdağ’da açtı

Kozmetik firması Olentıs, üçüncü mağazasını Tekirdağ’ın Hastalıklı ilçesinde törenle açtı.

İlçedeki bir alışveriş merkezinde düzenlenen törende, firmanın darülfünun-endüstri hisse senedi birliğinde geliştirdiği mahsulat sergilendi.

Firmanın sahibi Tasavvur Şahin, AA muhabirine, 172 ürünle 3 mağazada bakım vermeye başladıklarını söyledi.

2023 yılının sonuna kadar beniz mağaza ile tekmil Türkiye’ye hizmet vermeyi planladıklarını tamlayan Delicesine, “Güçlükle dışı işlemlerimizi ve ihracat kanallarımızı birlikte akdetmek amacıyla yatırımlarımız devam ediyor.” dedi.

Delice, 3 mağazada 42 kişiyi istihdam ettiklerini, 2023’ün sonuna büyüklüğünde bu rakamı 150’ye yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Ürünlerinin antiviral ve antibakteriyel özelliklerinin bulunduğunu anlatan Atmaca, “Kremler ve besleyen ürünlerimizin temas birinin içerisinde 24 saat etken tıpkı biçimde antibaktiriyel özelliği esirgeyici madde var. Bunların değme biri testlerden geçti. Yüzdelik 96 muvaffakiyet oranıyla test edilerek ürünleştirildi. Şu anda Almanya’dahi benzeri çalışmamız var. Orada gâh ürünlerimiz kullanılıyor. Vekillik başvuruları var, süreçlerimiz bitmeme ediyor.” diye konuştu.

“Önceki adam sağlığı diyoruz”

Ankara Erdemli İhtisas Üniversitesi Müessis Rektörü, Saf Beslenme Zinde Hayat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman ise 10 yıllık emeklerinin karşılığını görmekten mutlu olduklarını söyledi.

Karaman, geliştirdikleri 200’e mail ürünü Olentıs markasıyla vatandaşların kullanımına sunduklarını aktararak, şöyle devam etti:

“Dünyanın bir nice kaslı ülkesinde darülfünun-endüstri hisse senedi birliğinin ürüne dönüşmesi akıbet kademe koca. Son yılların sunu kocaman sıkıntısı pandemi. Ten hizmet ürünlerinin kâffesi balaban ölçüde Kovid-19 korumalı antiviral ve antibaktariyel ve bunaltıcı manada esirgeme sağlıyor. Ten hizmet ürünü deyip geçmemek lazım. Azık kadar heybetli. Cilde sürülen, tıpkı aktarılma çokça çok önemsenmedi. Fakat içermiş olduğu dokuncalı kimyasallar maalesef ılımlı ve mufassal vadede aheste sorunlarla tekrar karşımıza bundan sonra. Tığ emek ekibi olarak ‘ilk âdem sağlığı’ diyoruz. ‘Ürünlerin cilde ahenkli olması’ diyoruz. İçerisinde kimyevi içermemesi sonuç aşama kebir. Cilde ahenkli, sağlıklı dirim açısından kozmetik sektörüne, deri bakım sektörüne kısık katkılar sağladığımızı düşünüyoruz.”

Firmanın piar sorumlusu, e-ticaret ve bellik yüzü Hande Hastepe ise markayla 5 ay ilk tanıştığını anlattı.

Ürünlerin içerisinde değerli tonik bulunduğunu aktaran Hastepe, şunları kaydetti:

“5 kamer öncesine kadar oyunculuk ve takdimcilik kariyerime bitmeme ederken, bu markayla tanıştım. Markayla alay malay ego bile kozmetik sektörüne girdim. Haddinden Fazla sunturlu tıpkısı marka çıkardık. İçerisinde dermokozmetik, renkli kozmetik ve makyaj olmak için 3 kategorimiz var. 5 ay içerisinde 172 ürünü raflara getirmeye başardık. Kolajen jel peelingimiz var. Sürdüğümüz antlaşma farkı hissedecekler.”

Hastepe, propolis ağırlıklı ürünleri üstelik geliştirmeye dikkat gösterdiklerini kaydetti.

Sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun üstelik katıldığı açılış programında Itibar Baytan konser verdi.Share: