Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Hacıbektaş Şehremaneti Başkanı’na, Erdoğan’ı Karşılamaya Gitmesi ve Protestoya Vadi Verilmemesi Talimatını Verdiğini Açıkladı

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Hacıbektaş’ı öncesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hacıbektaş’ın CHP’li Şehremini Arif Hempa Altıok’a, Erdoğan’ı karşılamaya gitmesi ve protestoya meydan verilmemesi talimatını verdiğini açıkladı.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, KRT’dahi Semra Topçu’nun “Haftasonu Panoraması” programına misafir oldu. Kuşoğlu, şunları söyledi:

“İktidarda olduğu müddet süresince, ondan öncesi birlikte var, cemevlerini ibadethane olarak görmeyen sürekli namına eleştiren bir Cumhur Reisi’nın, bire bir AKP liderinin bugün cemevlerini ziyarete gitmesi, Hacı Bektaş’a ilk defa gidiyor olması kim, şimdiye büyüklüğünde çabucacık derhâl tekmil Başbakanlar, Cumhurbaşkanları Hacı Bektaş ziyareti yapmışlardır; bu 751. anmaydı, kâffesi ondan eski anmalara katılmışlardır. Bunlara kıvançlı oluyorum aslında, bu kasıntı normalde toplumsal barışı sağlaması gereken ziyaretler, ülkenin cumhurbaşkanı ilk defa ziyarette bulunuyor, bu pir tıpkı olay… Amma istekle ayrımsız ülfet değil. Gaye siyaseten çalmak.  Esasen üstelik evvelki akşam Genel Başkanım Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştüğüm ahit; ‘belediye başkanı ile görüştüğünü istek verdiğini, Cumhurbaşkanının karşılamasına katılmasını, protestoya yer verilmemesi talimatını verdiğini’ söyledi.”

Kuşoğlu, Erdoğan’ın ziyareti ile ilgilendiren olarak antrparantez, “Bunun içtenliksiz bir yaklaşım olduğu galiba, çokça çok bandaj çekeceğini düşünmüyorum. Münteha bire bir erk bahis konusu, hangi yaparlarsa yapsınlar tutunamayacaklar” dedi.

Tarım Cesaret Kooperatifleri’nde gâh ürünlerde indirim kararı alınması ile ilişik yerine de Kuşoğlu, şunları söyledi:

“90’lı yıllardan beri Çin birlikte Amerika’üstelik Avrupa bile tor husus, küşayiş yön ve enerji kaynaklarına erbap çıkmaya çalıştılar, deminden yeni tıpkısı acun düzeni oluşuyor ve tarım çokça şanlı tıpkısı yere erbap olacak. Böyle bire bir dünyada biz hangi yapıyoruz? Ferman verdi ten fiyatlarını düşürmeye çalışıyor, bu kafayla hiçbir yere varamayız. Bu dünyada böyle tıpkısı kafanın, böyle aynı siyasetin yeri bulunmayan. Ekonominin, tarımın düzenlenmesi; tekmil kurumlarla devlet aklıyla yapılır. ‘Buyruk verdim’, çok saçma şeyler, Türkiye’ye dahi yakışmıyor. Türkiye tıpkısı muz cumhuriyeti değil, bunu çok aşmış tıpkısı ülkeyiz. Ululuk geleneği olan bire bir ülkeyiz, bunlara layık değiliz… Cumhurbaşkanının tutup da ‘Buyuru verdim 30-40 üründe denk düşecek’ demesi trajikomik bire bir nitelik. Tarım Güven’nin karşılık indirmesi sorunu çözmez. Iktisat böyle yönetilmez. Bu kafayla tıpkı yere varamayız.”

Share: