Metanetli Oktay, vefatının 31. sene dönümünde kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden “Taçsız Kral” lakaplı Pek Oktay, vefatının 31. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Takatli Oktay’ın Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen yâd törenine Galatasaray Kulübü Sedir Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, solgun-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Takatli Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile Mukavemetli Oktay’ın yakınları katıldı.

Anma töreninde Kur’an-ı Cömert tilavet edildi ve dualar okundu.

Törende matbuat mensuplarına açıklamada bulunan Mukavemetli Öztürk, “Metin Oktay, vakit kaybetmeden Galatasaray’ın değil Türk futbolunun taçsız kralı. Centilmenliği ve beyefendiliğiyle bilcümle benzer ergin. 1961’bile Palermo’ya nakil olduğunda benim kabilinden o tarihte doğanların adlarını ebeveynleri Dayanıklı koymuş. Bu ismi onurla taşıyorum. Beyefendiliğiyle Türk sporunun tıpkısı sembolü oldu. Vefatının 31. yıl dönümü cihetiyle buradayız. Maatteessüf o kederli mevt haberini merhum babamdan duydum. İstanbul’dan Bursa’ya giderken aradı. Arabayı kenara çektim ve 20 an hüngür hüngür ağladım. İnşallah yıpranmamış Zorlu Oktay’lar Türk futbolunda devam edecek. Tanışma şerefine üstelik nail oldum. 2-3 nöbet elimden tutup beni maça götürdü. Kemerburgaz’daki tesislerimizin adı dahi Pek Oktay Tesisleri olacak. Güçlü Oktay bütün yanımızda.” ifadelerini kullandı.

Anma töreni zımnında solgun-kırmızılı kulübe teşekkür eden Mukavemetli Oktay’ın yeğeni Mualla Erşan ise “Onu kaybedeli 31 sene oldu. Bağlılık, içtinap etmek ve rahmetle anıyorum. Ruhu zihayat olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: