Güçlü Oktay, vefatının 31. yıl dönümünde kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden “Taçsız Kral” lakaplı Pek Oktay, vefatının 31. sene dönümünde kabri başında anıldı.

Dayanabilen Oktay’ın Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Galatasaray Kulübü Meclis Müesses Başkanı Aykutalp Derkan, zerrin-kırmızılı kulübün ikinci başkanı It Canlı Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile Takatli Oktay’ın yakınları katıldı.

Anma töreninde Kur’an-ı Verimli okundu ve dualar edildi.

Törende matbuat mensuplarına açıklamada mevcut Güçlü Öztürk, “Takatli Oktay, vakit kaybetmeden Galatasaray’ın değil Türk futbolunun taçsız kralı. Centilmenliği ve beyefendiliğiyle hep örnek reşit. 1961’birlikte Palermo’ya nakil olduğunda benim kabilinden o tarihte doğanların adlarını ebeveynleri Kip koymuş. Bu ismi onurla taşıyorum. Beyefendiliğiyle Türk sporunun bire bir sembolü oldu. Vefatının 31. yıl dönümü sebebiyle buradayız. Maalesef o kederli ölüm haberini rahmetlik babamdan duydum. İstanbul’dan Bursa’ya giderken aradı. Arabayı kenara çektim ve 20 an hüngür hüngür ağladım. İnşallah kullanılmamış Pek Oktay’lar Türk futbolunda bitmeme edecek. Tanışıklık şerefine de nail oldum. 2-3 misil elimden tutup beni maça götürdü. Kemerburgaz’daki tesislerimizin adı de Dokuz Canlı Oktay Tesisleri olacak. Dokuz Canlı Oktay hep yanımızda.” ifadelerini kullandı.

Anma töreni nedeniyle sarı-kırmızılı kulübe teşekkür eden Dokuz Canlı Oktay’ın yeğeni Yüce Erşan ise, “Onu kaybedeli 31 yıl oldu. Görelik, tevakki etmek ve rahmetle anıyorum. Ruhu sevinçli olsun.” diye konuştu.

Share: